Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelveket tanuljak?...

Milyen nyelveket tanuljak? Érdemes-e egyáltalán? Hogy kéne tanulnom?

Figyelt kérdés

Gimis vagyok és jelenleg angol mellett kezdőként tanulom a németet. Nagyon szeretem mindkét nyelvet, de mivel le kellett mondanom a német miatt a latinról, hobbiként latint is "tanulok" és ógörög szövegeket olvasok (utóbbiból nem értek még semmit, de tanulgatom ezt is, viszont ezt már abszolút magamtól).

Szeretek nyelvet tanulni és ugye volt most az Eurovíziós dalfesztivál és nagyon megtetszett a francia meg az olasz is. Most akkor mit csináljak? Mert egyszerre kicsit nehézkes lenne őket tanulni, főleg, ha néha angolba und-ot írok, ha értitek. Viszont tényleg nagyon érdekelne és szeretném is csinálni. Mit javasoltok?



2012. jún. 2. 15:26
 1/2 anonim ***** válasza:
79%
Szia. Én már 1 egész éve úgy voltam vele, hogy jaj már de elkezdeném az olasz nyelvet. De vártam vele. Egyszerre sztem csak 2 nyelvvel érdemes foglalkozni és csak akkor belekezdeni egy harmadikba, ha már mind a két nyelvből elértél valamit, vagy valamelyiktől úgymond megszabadulsz. Én másfél éve letudtam a németet, decemberben meg felsőfokúztam angolból, de sajnos különböző okok miatt csak most tudtam belekezdeni az olaszba tanárral. Én azt javaslom, hogy te is csak akkor kezd el vmelyiket, ha már az angolt és a németet is felhoztad egy használható szintre. Még inkább bele fogsz zavarodni itt a dolgokba, ha se a németed se az angolod nem jó még, de azért még egyel leterheled magad. Az nem jó.
2012. jún. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az angol alapvető, minimum közép-, de inkább felsőfokig kell vinni. És felsőfok fölött jön a java, mert érdemes eljutni a tárgyalóképes nyelvtudásig is. Mellette minimum egy középfokú német sem árt. A francia és az orosz is hasznos, a többi inkább hobby.


Ha végignézed a nyelveket, sok megtetszik. A bengáli is szép, a fárszi is szép, a svéd is szép, stb. Csak hát ha mindet meg akarod tanulni, egyet se fogsz. Ha csak 1-2-t akarsz, akkor azokat talán sikerülhet tűrhető szinten.

2012. jún. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!