Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek elég egy 1 hetes...

Szerintetek elég egy 1 hetes intenzív külföldi nyelvtanfolyam?

Figyelt kérdés
Mivel a nyaram elég sűrű lesz,viszont külföldi nyelvtanfolyamra összespóroltam némi pénzt és egy intenzív heten gondolkodom.Segítene ez vmit a nyelvtudásomon?

2012. jún. 2. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi a célod vele?

Kapcsolatépítésre jó, ha könnyen barátkozol és bárhol feltatálod magad, egyébként szerintem kevés az 1 hét bármire is.

Tehát ha ott megismerkedsz néhány nyelvtanulóval, a későbbiek során tartatod velük a kapcsolatot (facebook, skype, e-mail..) és gyakorolhatjátok együtt a nyelvet.

Szerintem túl hirtelen lenne a változás, mert itthon gondolom nem foglalkozol egész nap a nyelvvel, ott pedig lenne oktatás, szabadidős program, mind idegen nyelven. Nem tudsz olyan gyorsan váltani. Tanulnál belőle, persze, de nyelvvizsgához, érettségihez kevés. Függ minden a jelenlegi szintedtől, esetleges hiányosságaidtól, gyengéidtől.. Az önbizalmadon biztos lendít.

Én 1 hónapos intenzívre jártam itthon 2x is + magántanárhoz, így le tudtam tenni a szakmai középfokot alapfokról 4-5 hónap alatt (2 hónap intenzív /heti 5x5 óra/, majdnem 3 hónap heti 2x2 óra magántanár).

2012. jún. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Gyenge középfokú a szintem franciából igazából a kiejtést és a hangsúlyt szeretném elsajátítani anyanyelvi környezeteben...
2012. jún. 3. 13:35
 3/3 anonim ***** válasza:

1 hét akkor is kevés, szerintem.

Sokkal többere mennél, ha au-pair-nek vagy babysitternek kimennél pár hónapra. A család beírat egy tanfolyamra és a gyerekektől gyorsan tanulnál, illetve a családdal is kellene beszélgetned, szabadidődben pedig barátokat is szereznél.

1 hét semmi, elfáradsz az odautazásban, ha hasznos kurzust szerveznek, akkor tele van programokkal, órákkal, időd nem lesz pihenni, elfáradsz és mire hazajössza alig emlékszel majd vmire...

Ahogy írtam, kapcsolatteremtésre jó, fejlődni nem nagyon tudsz ennyi idő alatt.

2012. jún. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!