Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnám önállóan fejlesz...

Hogyan tudnám önállóan fejleszteni a lappangó nyelvtudásom?

Figyelt kérdés
Francia kéttanyelvű gimibe jártam, de miután letettem a felsőfokú nyelvvizsgám elkövettem azt a hibát, hogy nem foglalkoztam a nyelvvel. Ennek 5 éve, és mostanában tesztelgettem magam, hát a középfokún is necces hogy átmennék-e :S Tudnátok valami jó módszert javasolni, ami nem kerül pénzbe?
2012. jún. 5. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Próbálj meg francia nyelvű filmeket nézni (azt viszont nem tudom, mennyire könnyű ilyet találni). Ha nem találsz filmet, akkor tudsz nézni TV-csatornákat (internetről, ingyen). Ha otthon ebéd közben vagy elalvás előtt háttérnek hallgatod, már sokat segít. Meg amikor netezel, olvasgass francia oldalakat. Én úgy készültem német szakmai nyelvvizsgára, hogy amit különben is néztem volna Wikipédián, azt mindig elolvastam németül is. Megoldás lehet még, ha van ismerősöd, aki hasonló cipőben jár, hogy vele beszélgetsz, pl. msn-en. Vagy keresel embereket a neten, akik szintén szeretnének gyakorolni :)
2012. jún. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is azt ajánlom, mint az előző: filmek, internet, könyvet. Rengeteg anyagot lehet találni, és ha egy jó filmet nézel vagy egy izgalmas könyvet olvasol, akkor nem is érzed tanulásnak. De felfrissül a szókincsed, a nyelvtani szerkezetek, fejlődik a beszédértésed. És még pénzbe sem kerül. (Filmet le lehet tölteni, könyvet meg könyvtárból kihozni.) Ha a beszédet is szeretnéd gyakorolni, akkor vannak ilyen külföldi chat oldalak, direkt nyelvtanulóknak (pl. livemocha.com), ahol tudsz beszélgetni külföldiekkel, és valaki biztos szívesen beszélne veled pl. Skype-on is. :)
2012. jún. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2012. jún. 5. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!