Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angliában hogyan tudnám...

Angliában hogyan tudnám leghatékonyabban fejleszteni a nyelvtudásom?

Figyelt kérdés

Lehetőségem nyílt júliustól ismerősöknél kint élni Angliában. Két éve kezdtem angolt tanulni, most olyan alap és középszint közt vagyok. Itthon addig fejlesztem a szókincsem, olvasok, tévézek - és leginkább a filmek közben veszem észre, hogy felirat nélkül alig értem amit mondanak. Az lenne a kérdésem, hogy ha már kint leszek Angliában, hogyan tudnám leghatékonyabban fejleszteni az angol tudásom?

Mint már említettem, a filmek, híradó is mutatja számomra, hogy nem lennék képes kötetlenül beszélgetni emberekkel, mert nem mindig érteném meg őket. Dolgoznék is, de félek attól hogy nem csak angolokkal dolgoznék, így ezen a téren kicsit necces a dolog. Egyik ismerősöm azt tanácsolta, hogy szólítsak le embereket, ilyen "turista kérdésekkel", mint pl. Hány óra?, Hol van a ... és ilyenekkel, hogy szokjam a beszédet.

Ilyesmi ötleteket kérnék.



2012. ápr. 11. 23:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyi időre mész ki? Érdemes lenne egy 2-3 hetes (esetleg egyhónapos) kinti intenzív kurzusra elmenned, amit idegenajkúaknak tartanak. Ott garantáltan csak angolul kommunikálhatsz és a legtöbbet fejlődhetsz, mert az élő, beszélt nyelvet sujkolják beléd
2012. ápr. 12. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jól mondja az első.Csak az a gond,hogy 4 hónap a minimum intenzív angol tanfolyam,és szerződést kell kötni velük.4 hónapot mindenképpen ki kell fizetni(havonta) ha nem mész akkor is.

Arról nem is beszélve,hogy nyári szünet is van náluk..

Nem rossz megoldás megszólítani embereket,de lesznek akik nem fognak szóba állni veled.Csak legyint ,és siet.

Én tanácsolom,hogy menj sokat sétálni olyan helyekre ahol sok ember megfordul.PL.Piacok,üzletek,parkok.Bár én nem vagyok vallásos ember,de néha elmentem templomba mert a pap nagyon szépen beszél,és a távozásnál amikor elköszöntem,mondta,hogy segít a nyelvtanulásban.

Vagy a legjobb ha jelentkezel önkéntes munkára.Szinte minden angol városban van olyan butik,vagy üzlet ami mások felajánlását árulja,és a pénz különböző szervezetnek utalják.Oda elvárnak önkéntes dolgozókat.Én sokat tanultam ott,hiszen többnyire idősebb igazi angol hölgyek dolgoznak ott,akik szívesen beszélnek hozzád szinte egész nap.

2012. ápr. 12. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem csak 4 hónapos kurzusok vannak, sőt vannak kifejezetten nyári kurzusok is. Én mindenképpen ezt ajánlanám.
2012. ápr. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ma 19:19

Legyen neked igazad.Biztos van,Bár én lassan 6 éve élek kint,és nyári kurzus nincsen.(mindig elmennek nyári szünetre) Igaz én nem Londonban élek,hanem Bristolban

2012. ápr. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még itthonról is szerveznek a nyári egy hónapos kurzusokra.
2012. ápr. 13. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 EffyStonem96 ***** válasza:

A Sprachcaffe-nak vannak útjai fiataloknak, általában 2-3 hétre szoktak menni diákok. Délelőtti és délutáni órák is vannak, mindent te választasz ki. Én tavaly nyáron voltam két hetet Brightonban. Amikor kimentem, félénk voltam, nem mertem megszólalni angolul. Ahogy bekerültem abba a társaságba, sokkal bátrabb voltam. Már bárkivel elbeszélgetek angolul folyékonyan. Ráadásul oda más országokból is mennek diákok, életre szóló ismerettségeket lehet kötni. Szuper a légkör, a csapatvezetők fiatalok, tanulás mellett különböző kirándulásokat is szerveznek. ha akarod, akkor pedig biztos meg lehet oldani, hogy nem kérsz szállást, hanem a rokonoknál alszol, de gondoom akkor a bejutást magadnak kell megoldani.

Nézz utána, és sok sikert!

2012. ápr. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettetek! :)
2012. ápr. 15. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!