Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyit fejlődne így a nyelvtu...

Mennyit fejlődne így a nyelvtudásom 1 hónap alatt? Észrevehető volna kicsit is?

Figyelt kérdés

Ha minden nap meghallgatok egy 2-3 perces, összefüggő szövegrészt, és mind a 30 "fejezet" szintén összefügg egymással. Ezért terveztem 1 hónapra. A szövegrészeket legalább háromszor-négyszer meghallgatnám, és a 3., 4. alkalommal már követném az átírást is, próbálva kiejteni.

Illetve a kulcsszavakat (tehát nem minden egyes szót!) megtanulnám naponta.


A szövegek szintje a középfok vagy kicsit az fölötti.

Én magam kezdő szinten vagyok jelenleg. Alap szavakkal, alap szerkezetekkel tisztában vagyok, és 3 igeidőt ismerek.


Francia nyelvet tanulnám így.

(Angolból már van felsőfokú ismeretem, amit szinten is tartok.)


30/N


2012. ápr. 22. 18:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Fog fejlődni a tudásod, és igen, valamennyire észrevehető lesz. Viszont hasznosabb lenne, ha az összes szót megtanulnád, vagy még jobb, ha az egész szövegrészt. Önmagában egyébként ha csak hallgatod, és pár szót tanulsz, nem elég, a többi készséged nem fog fejlődni. Illetve arra is figyelj, hogy amiket hallgatsz, ne legyen szintednél sokkal nehezebb. Nyelvtanárként írtam ezeket (angol és francia).
2012. ápr. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azzal még kiegészíthetnéd, hogy miután meghallgattad a szövet, megpróbálod elmondani a tartalmát. Ha ez kezdetben nehezen megy, akkor először csak írásban. A szintednél nehezebb szöveget pedig tényleg nem érdemes hallgatni, mert nagyon nehéznek fog tűnni, másrészt meg nem lesz sikerélményed. Ha már olyan jól fog menni, hogy hallás után (szöveg nélkül) megérted, akkor válts nehezebb szintre.
2012. máj. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jobb, mint a semmi. Passzív nyelvtudás jól tud így fejlődni, de igaza van a másodiknak, kéne hozzá valami, ami az aktív nyelvtudásra irányul. Pl. kezdhetnéd úgy a gyakorlást, hogy először mindig elmondod a tegnapi szövegnek a tartalmát. Kb. egy perccel lesz így több, de sokat segítene!
2012. máj. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!