Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy 100 órás intenzív nyelvtan...

Egy 100 órás intenzív nyelvtanfolyam mennyit dobhat a nyelvtudáson alapfokról indulva? (Részletek a kifejtős részben. )

Figyelt kérdés

Jelenleg alapfokon vagyok franciából, alapfokról induló csoportba soroltak be.

Nyáron egy 100 órás intenzív nyelvtanfolyamon fogok franciát tanulni, illetve még itthon is. Így hetente napi 5x45 percet suliban, plusz még itthon is napi 90 percet.


Ilyen tanulással mi az (elvárható) reális eredmény a tanfolyam végére? Mennyit fejlődhet a nyelvtudásom?


Angolul felsőfokú szinten vagyok, és érdekelnek a nyelvek. Tehát nem muszájból tanulom majd.


28/N


2012. jún. 8. 11:06
 1/2 anonim ***** válasza:

A nyelviskola oldalán le vannak írva a tanfolyamok.

4 szintre van fölosztva a középfokú vizsgáik az út.

De ha felsőfokon vagy angolból ezt úgy is tudod...

A1-A2-B1-B2


Kb 400 órás kurzussal lehet eljutni 0-ról B2-re. (Katedránál pl 480 asszem.)


100 óra ennek a negyede, vagyis ha A1-ewt befejezted, akkor kb A2 végére visz el.

A2 végéről B1 végére stb.

2012. jún. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

2 éve én is jártam intenzív tanfolyamra angolból..

erős alapfokon állt a tudásom, de ezt elő kellett még kaparni a fejemben :) az első tanfolyam nagyon könnyű volt nekem, javában csak átismételtem azt, amit valamikor már megtanultam, de így erős alapom lett újra. A következő tanfolyam pedig középfokú nyelvvizsgára készített fel (TELC), na az kemény volt, sok volt a házi, a szókincs, a nyelvtan... Erről a szintről még kb fél évig jártam heti 2x2 órát magántanárhoz és így letettem a szakmai középfokot.


Szóval azt mondom 1 szintet tudsz lépni egy ilyen tanfolyammal. :)

Én nagyon élveztem, csak fontos, hogy folyamatosan tanulj, ne ússz el vagy hiányozz az elején, mert akkor nem hozod be a lemaradást.

2012. jún. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!