Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy éve élek kinn Németországb...

Egy éve élek kinn Németországban, amikor kijöttem egy-két szót tudtam. Tanfolyamra járok, most ott tartok hogy "sokmindent" megértek, de keveset tudok beszélni. Szerintetek ez normáleset? Mér van az hogy többet értek, mint amennyit beszélni tudok?

Figyelt kérdés
2012. jún. 9. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, hogy sokat tanultál egyszerre, bemagolásszerűen inkább, és keveset beszéltetek tanfolyamon. Talán keveset szólaltál meg, csak inkább koncentráltál, memorizáltál, ezért sokat megértesz, de még nem alakult ki a beszédkészség, mert talán hirtelen jött az anyag és kevés volt a gyakorlás.


Beszélgess idegenekkel, járj el ilyen olyan programokra, mondjuk valami nyugis városnézés vagy kirándulás, és kezdj el beszélgetni. Huszonévesen voltam pár hetet Németországban, (már többéves nyelvtanulás után) és valami nyugdíjasbandával elmentem egy vezetett ingyenes városnézésre. Örültek nekem, hogy fiatalon milyen érdeklődő vagyok és pláne, hogy külföldi vagyok... Sokat beszélgettek velem, és így rá voltam kényszerítve a megértésen túl a válaszolásra is. Nagyon sokat tanultam így, több hasonló élményem is volt.

2012. jún. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod,rögtön rádöbbentem hogy ez valoban igy van ahogyan irtad,a tanfolyamon olyan inditás volt, hogy nem azonos nyelvtudási szinten voltak a résztvevök,velem együtt voltak olyanok is akiknek az A2 szint már megvolt...és igy azokkal foglalkozott "inkább" a tanárnö akikkel kevesebb "gond" volt..tanácsod megfogadom,remélem jo uton haladok majd tovább..:)
2012. jún. 9. 10:06
 3/5 anonim válasza:

Lehet,hogy akkor fölöslegesen írok,de azért megosztom :)

Teljesen normális. Gyors és nagy terhelés érte az agyadat és inkább a befogadó területed bontakozik ki inkább,mint a nyelvi megnyilvánulásod. (Ha durva példát akarok hozni akkor gondolj a kicsi gyerekekre. 1-2 éves korban nem nagyon beszélnek de mennyi mindent megértenek) Kell egy kis idő. :) Ahogy az első is írta. Beszélgess sokat. Egy idő után az agyad rá lesz kényszerülve,hogy "beszéljen". Személy szerint én egy hónap múlva indulok ki.



Sok sikert :)

2012. jún. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Mindketten adtatok egy kis "eröt" a továbbiakhoz.A jövö honap végén lesz a vizsga,ha nem tudom teljesiteni a B1-est akkor lehetöségem lesz két éven belül megismételni a vizsgát ,de leghamarabb egy év mulva.Remélem sikerülni fog..:)
2012. jún. 10. 17:16
 5/5 anonim válasza:
Sok sikert a vizsgához :) Miből áll a vizsgád? VHS "suliba" jársz?
2012. jún. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!