Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem merek megszólalni angolul,...

Nem merek megszólalni angolul, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szeretem az angol nyelvet nagyon és minden vágyam folyékonyan beszélni angolul. Már kb négy éve tanulom, és két évvel ezelőtt voltam nyelvvizsgázni és megbuktam. Nagy törés volt nekem, mert tényleg mindent bele adtam, sokat is sírtam miatta. Aztán rájöttem, hogy nem maradhat így, szóval olyra neki hasaltam és elmentem nyelvvizsgázni és akkor sikerült, de nem merek beszélni angolul. Június végén költözök ki Angliába és félek. Félek attól hogy nem fogják megérteni mit mondok, vagy én nem fogom megérteni amit mondanak és emiatt valamit rosszul csinálok:( Van valami tanácsotok?

2012. jún. 9. 11:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

legyen egy kicsit több önbizalmad! ne aggódj, ott majd hamar belejössz a beszédbe! Nem véletlenül sikerült a nyelvvizsgád, biztosan ügyes vagy! (megjegyzem, nekem sem sikerült elsőre a német nyelvvizsgám, de a szakmai gyakorlatomat kint töltöttem, és minden rendben ment)

Ha pedig az segít, keress egy barátot, akivel alapszituációkat begyakorolhatsz angolul, vagy akivel naponta egy negyedórát tudsz gyakorolni. fel a fejjel!

2012. jún. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Egyet értek az előttem szólóval! Ha az segít, hallgass angolul párbeszédeket stb. és úgy könnyebben megértheted az akcentust is. Biztos menni fog!
2012. jún. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Elmondok valamit. Felhetsz, es egeszen addig felni is fogsz, mig nem valaki odakint előtted fog állni és várni fogja a kerdesedet vagy valaszodat. Es akkor majd kenyszerbol fogsz megszolalni. Ami nem baj, ha túl felénk vagy ( mint amilyen voltam én is ) mert legalább elkezdesz beszélni. Mert ha majd kinyogtel 2 szot es latod hogy megértették, onnantól kezdve ne aggódj, el fogsz te kezdeni beszélni.
2012. jún. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!