Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Franciául vagy hollandul...

Franciául vagy hollandul kezdjek el tanulni?

Figyelt kérdés
Angolul és olaszul középszinten, lengyelül pedig alapszinten beszélek, most szeretnék elkezdeni tanulni még egy nyelvet, de nem tudok dönteni. Tudom, hogy a franciát több helyen tudnám használni, de a holland viszont jobban tetszik. Ti melyiket választanátok?

2012. jún. 12. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

hollandul tanulok, nekem nagyon tetszik :) nagyon közel áll a némethez, ezért ha a jövőben németül is akarsz tanulni, akkor a holland nagyon jó ugródeszka.


igaz, a francia hasznosabb, de nekem az lenne az abszolút utolsó, egyszerűen undorító az a nyelv :):) de ez csak az én véleményem.

2012. jún. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Angolul tanulj meg felsőfokon. Többet ér!
2012. jún. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

első: most voltam Hollandiában és nagyon megfogott a nyelv, az ország hangulata meg az ottaniak kedvessége :)) te mióta tanulod? németet világ életemben nem tanulnék, mert szerintem meg az nagyon ronda, de a holland vmiért megfogott. :)


második: nem érzem szükségét az angollal tovább foglalkoznom, mert munkám során napi szinten használom a nyelvet és amennyire szükségem van rá, probléma nélkül beszélem (sőt párommal is itthon leginkább angolul kommunikálunk, mert ő külföldi). de köszi a tippet! ;)

2012. jún. 12. 23:06
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

szeptemberben kezdtem, heti másfél órában, szakköri szinten. a megrendelt könyv felét sikerült átvenni, de hát ez van... :) átvettük az alapabb nyelvtanokat, igeragozás, névelők, többesszámok, elöljárók, az egyik múltidő (Perfektum).


a holland nyelvtan egyedüli (viszonylagos) nehézsége a rövid-zárt szótagok megkülönböztetése, de nekem kb 1 hónap után már ösztönösen ment.


a hollandban ugyanis nem mindegy, hogy rövid, vagy hosszú-e a magánhangzó, és ez függ a szótag zártságától. a kiejtéstől függően akár változhat is a szó írásmódja.


pl. slapen = aludni --> hosszan ejted az a-t, mert sla-pen, a 'sla' nyílt szótag. E/1-ben úgy ragozod az igét, hogy levágod róla az -en végződést.

ezért, hogy az a hosszú maradjon, így fogják írni:

ik slaap (je slaapt, hij/zij/het slaapt, wij slapen, jullie slapen, zij slapen)


ez viszonylag sokszor előfordul a nyelvben, de kellő gyakorlással hamar megtanulod ösztönösen így használni.

2012. jún. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

kedves előző, a németben ennél cifrább dolgok is vannak :D

amúgy tanulj meg hollandul, ha tetszik, meg angolul felsőfokon

2012. jún. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%
Szia kérdező:)Sztem a hollandot válaszd.Az is jól jöhet.ÉS ha az tetszik joban akkor duplán:)
2012. jún. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 webnyelv ***** válasza:
100%

Hát, énnekem a holland majdnemhogy a kedvenc nyelvem, de mégis a franciát javasolnám, mivel egyrészt hasznosabb, másrészt angol és olasz után már nagyon könnyű, a kiejtéstől eltekintve. A holland inkább a némethez hasonlít nagyon, angolból viszonylag kevés szó lesz a hollandban ismerős, mármint a némethez képest.

Én azért szerettem meg nagyon a hollandot, mert már pár éve megtanultam németül, amikor holland szöveggel találkoztam, és egyszerűen beleszerettem a nyelvbe. :D

Egyébként én a franciát is nagyon szeretem!


De, ha a holland jobban tetszik, tanuld azt, ez is fontos szempont! Igaz, angol mellé vagy a német, vagy a francia lenne nagyon hasznos. De ha hollandul tanulsz, az se haszontalan!

2012. jún. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az olasz után röhögve megtanulsz franciául. A nyelvtan lényegében ugyanaz és még a szavak is nagyon hasonlítanak leírva!!! kiejtésben nem. Én franciául beszélek és meg tudom érteni az olaszt alapfokon. Elég hasznos, és szerintem gyönyörű nyelv!!!! Ha megvan (mondom, az olasz után gyerekjáték lesz), jöhet a holland, mint szórakozás. szerintem...
2012. jún. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 webnyelv ***** válasza:
53%

A 7. voltam.

Pont ma fordítgattam magamban mondatokat olaszra és franciára is. Szinte ugyanaz a két nyelv, a nyelvtan és a szavak is alig térnek el! Nagyon könnyen menne olasz után a francia. Viccesen mondhatnám, a francia kb. olyan, amikor az olaszt és az angolt "összegyúrjuk", szóval az még külön könnyebbség lenne a francia tanulásában, hogy angolul is tudsz. (Pl. sok -tion és -age végű szó van, amiket teljesen ugyanúgy írnak le angolul és franciául is.)

Nekem a holland, mint írtam, nagyon tetszik, de azt inkább német mellé érdemes tanulni, az angol és az olasz után messze nem menne olyan könnyen, mint a francia, bár a holland nem nehéz nyelv.

2012. jún. 16. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítőkész válaszát! :)


Úgy döntöttem, hogy francia lesz első menetben és utána kezdem el a hollandot. :)

2012. jún. 16. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!