Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolul és németül beszélek...

Angolul és németül beszélek felsőfokon, érdemes-e megtanulni franciául is még?

Figyelt kérdés
Belevágtam a franciába, de nem tudom hogy meddig menjek el benne, közép vagy felső fokig? Alapvetően munka miatt tanulom (pénzügyes vagyok), de tetszik a kiejtése is. Érdemes-e ennyi nyelvet tudni, vagy inkább szaktudást bővítsek?

2012. jún. 13. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen érdemes. Eleve, hogy angolul és németül is tudsz felsőfokon, már alapból is nagyon ügyes és gratulálok érte, mert kevesen vannak, akik egyáltalában elvisznek egy nyelvet felsőfokra, nemhogy kettőt (a legtöbben megállnak középfokon). A francia nagyon fontos nyelv az EU-ban, ráadásul itt Mo-n nagyon kevesen beszélik magas szinteken. Én mindenképpen javaslom. 3 ilyen felsőfokú nyelvtudással kapkodni fognak utánad a munkaerőpiacon :)
2012. jún. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elsővel tökéletesen egyetértek.Szerintem tanuld meg a franciát is.Szerintem gyönyörűszép egy nyelv.:D

És valóban az egyik leghasznosabb nyelv Európában.És 3 nyelven nem tud ám mindenki!Szerintem minimum középfokig vidd,de inkább felső:DHa tetszik is,akkor nyert ügyed van.:)Amúgy egyedül tanulod vagy tanárral?Én is fogom tanulni nyáron.Jaa..ha munka miatt akkor mégjobban érdemes:)15/L.

2012. jún. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Érdemes megtanulni!


Nemzetközi cégnél dolgozom, ahol alapvetően az angolt használjuk, de főleg az olaszok és a franciák hálásak ha az anyanyelvükön egyeztetünk.

2012. jún. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen mindegy!

Ha felsőfokú gazdasági végzettséged van és tökéletesen használod a németet, angolt az üzletfelekkel való tárgyalásban(vagyis tárgyalóképes nyelvtudásról beszélünk) akkor 90%-ban már rajtad múlik hogy mit érsz el a munkában!

A maradék 10% meg az újabb képzettség, nyelv vagy bármi más hasznosnak a megtanulása lehet.

De szerintem érezhető hogy ez kis rész...

2012. jún. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!