Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz megtanulni...

Mennyire nehéz megtanulni franciául felsőfokon?

Figyelt kérdés
Leginkább az érdekelne, hogy középfoktól felfelé hogyan nehezdeik a nyelv, inkább a nyelvtan vagy a szókincsfejlesztés válik nehezebbé? Vagy mindkettő?

2012. jún. 14. 21:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Jelenleg milyen szinten vagy franciából? Hányadik nyelvként tanulod?
2012. jún. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kezdő szinten vagyok tudok kb. 1700 szót, most tanulom a nyelvtant...angol + német felsőfok van meg ezek mellett még (aktív nyelvtudás)
2012. jún. 14. 21:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem már eleve az segíti, hogy két nyelvet sikeresen megtanultál, így rutinod lett benne.

Az angol szókincs meg alapból segíteni fogja a franciát, mert ugyebár az angol szókincsének egy jelentős része a franciából való.

A franciáról valamiért az terjed, hogy egy hihetetlenül nehéz nyelv. Szerintem ez nem így van, én pl. az olaszt valamivel nehezebbnek érzem nyelvtanilag, a németről nem is beszélve.

Szerintem nem lesz gond vele, ha tényleg szorgalmasan tanulod.:)

2012. júl. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!