Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyolosok! Honnan lehet...

Spanyolosok! Honnan lehet tudni, hogy a spanyolban mikor ejtjük az "x"-et "j/g"-nek? (Mint pl. a Mexico-ban) Van erre valami szabály? Tudtok még ilyen szavakat mondani?

Figyelt kérdés

2012. jún. 15. 12:03
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Nekem a spanyolországi tetszik jobban, hogy nem sziszeg négy másik hang helyett folyton. :D


Meg nem tudom, az közelebb áll hozzám.

Még a mexikói is jó, de amikor már zs meg s van a ll meg y "helyén", az nekem nagyon fura...

2012. aug. 3. 16:36
 12/15 anonim ***** válasza:
Argentínában és Uruguayban ejtik zs-vel vagy s-sel az ll/y-t. Ma már inkább s-sel, az idősebbek zs-vel. A ce/ci/z hangját a régi spanyolban c-nek ejtették, ahogy magyarul, aztán ebből először sz lett mindenhol, majd Észak-Spanyolországban ez "pösze" sz-szé vált, hogy ne tűnjön el a megkülönböztetés.
2012. aug. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Igen, van uruguay-i ismerősöm, hát... nagyon nehéz követnem, amikor beszél. Főleg, hogy a tipikus latin temperamentumával még hadar is. :D


Én nagyon szeretem, hogy a spanyolban a s, c meg z nem egyformák, jól elszórakozom azzal, hogy megtanuljam kiejteni őket rendesen. Általában már sikerül, de bizonyos szavakban nem megy rendesen...

2012. aug. 3. 22:20
 14/15 anonim ***** válasza:

A régi spanyolban három sziszegőhang volt, magyar kiejtés szerint: sz~z (írásban s), c~dz (írásban c, ç, z) és s~zs (írásban j, ge/gi, x). Aztán a 16–17. században ez átalakult a következőképpen:


sz~z > sz

c~dz > sz > Spanyolországban "pösze" sz

s~zs > h


Ezen a linken meghallgathatod, milyen volt a régi spanyol kiejtés (spanyol anyanyelvű olvas fel egy részletet a 12. századi Cantar de Mio Cidből, korabeli kiejtéssel): [link]

2012. aug. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
De fura. :D "El terCCero" :D
2012. aug. 4. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!