Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fordítanátok le magyarr...

Hogyan fordítanátok le magyarra ezt az olasz szöveget?

Figyelt kérdés

É ba stato lo sgvardo di attimo per entrare dentro di me...

és ez:sa ro per te



2012. jún. 17. 03:00
 1/6 anonim ***** válasza:

- Elég volt egy pillantás, hogy belém költözz (a mondat nyelvtani szerkezetéből következően itt a pontos személyt/számot nem lehet tudni, - tehát éppúgy lehet "költözz", mint "költözzön", "költözzetek", stb.)


- ...leszek számodra

2012. jún. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem szóval költözz, mert ahogy én forsítottam volna: Elég volt egy pillantás hogy belém lépj :-)

Ahogy írtad,így már értelmes , köszi!

2012. jún. 17. 18:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Látod...Ez "fordítástechnikai" kérdés. Abból kell kiindulni, hogy ez a szöveg érzelmi tartalmat hordoz. Ha már úgy kezdi valaki: "Elég volt egy pillantás..." - az nem közömbös a másik iránt. Ha ugyanez az ember úgy folytatja: "per ENTRARE in me..", akkor már tudhatjuk, hogy ez az "entrare" nem = belépni. A szeretett lény lelkébe, belső világába nem "belépni" szoktunk, hanem "belé költözni", mint egy - saját - otthonba, házba..

(No, ez csak egy szakmai eszmefuttatás volt; azzal, hogy leírtam a mechanizmust, a jövőbeni fordításaidhoz szerettem volna segítséget nyújtani).

2012. jún. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kicsit nyersen fordítottam:-) de próbáltam magyarosítani, hogy ,,belépj a szívembe" de nem volt benne a szív szó, vagy hogy ,,belépj az életembe".

A te megfogalmazásod jó.

Autódidakta módon nem könnyű tanulni, mert nincs aki elmagyarázza. Várom hogy meglegyen a létszám az olasz tanfolyamra, a 6 fő!:D és akkor elindul:)

2012. jún. 17. 20:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Le a kalappal előtted az autodidakta tanulásért. Remélem, a tanfolyam hamarosan megkezdődhet. Sok sikerélményt hozzá!
2012. jún. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:-)
2012. jún. 18. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!