Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Koreai vagy japán nyelvet...

Koreai vagy japán nyelvet érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés
Melyik keresettebb most? Mik a különbségek a 2 nyelv között? A magyar egyetemeken (pl ELTE) milyen szintű az oktatásuk?
2012. jún. 19. 13:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Koreaiul egyelőre kevesebben tudnak itthon, mint japánul. De az is tény, hogy a japánra egyelőre nagyobb is a kereslet.


Ami az egyetemi oktatást illeti: koreaihoz nem tudok hozzászólni, japános tapasztalatom viszont van. Ha elfogadsz egy tanácsot: nem ELTE, hanem KRE-BTK! A tantárgyválasztékát tekintve sokkal inkább arra készít fel, hogy később a gyakorlatban is használható tudásod legyen.


Ugyanakkor a nyelvi képzést tekintve azt kell mondanom - és ezt előszeretettel, mellesleg joggal is hangoztatják - hogy az egyetem nem nyelviskola. Tehát tény, hogy valamilyen szintű nyelvoktatás van azért, de csupán önmagában ez kevés. Nagyon sokan vagy még magánúton is tanulnak mellette, avagy a szerencsésebbek ösztöndíjjal vagy egyéb úton Japánban is csiszolják a tudásukat.


Az ösztöndíjnak pedig az a "hátulütője", hogy ha már jól tudsz japánul, akkor nagyobb az esélye, hogy megkapd :D


Egyébként hadd kérdezzek vissza: hogyan merült fel ez a kérdésed, mit fontolgatsz?

2012. jún. 20. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


A kérdés úgy merült fel bennem, hogy még van 1 évem az érettségiig. A nyáron pedig el kéne döntenem, hogy OKJ-s képzésre menjek(és akkor pontosan melyikre) vagy egyetemre (és akkor pontosan melyiken, mit) tanuljak. Mert ettől függne a nyaram és a következő tanévem is.

Konkrétan a koreai vagy a japán nyelv úgy merült fel bennem, hogy a nyelveken kívül igazából más nem érdekel. Először a spanyolra gondoltam, de oda kell az emelt szintű érettségi spanyolból, csakhogy a mi iskolánkban nem is tanítanak spanyolt és egy szót sem tudok, tehát ez kilőve. És ugyanezen az alapon még sok más nyelv is ki van lőve. Aztán nézelődtem a lehetőségek között és végül a portugál és a japán maradt a terveim között.

De nem tudom, hogy a portugál is olyan hasznos e mint pl a japán, az tény, hogy könnyebb. A koreai pedig csak megtetszett, például a filmjeiket is szeretem. De mélyebben egyik nyelvről sem tudok semmit, ezért jött a kérdés.

Azt hallottam már, hogy az egyetem nem igazán olyan mint egy nyelvsuli. Mondjuk a japán elterjedtebb, akkor nagyobb eséllyel tudnám megtanulni egyetem előtt vagy közben ezt a nyelvet, mint a koreait. Lehet, hogy azt nem is tanítják igazán sehol...

felvi.hu-n nézelődtem és keleti nyelveket tanítanak több egyetemen is, de japánt azt hiszem csak az ELTE indít. Akkor nem is tudok választani.

2012. jún. 20. 13:25
 3/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat, most megnéztem megint. Igazad volt, a KRE is indít japán szakot, de koreait nem.
2012. jún. 20. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!