Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » TELC angol B2 szóbelin ki mit...

TELC angol B2 szóbelin ki mit húzott a prezentációnál?

Figyelt kérdés

Nagyon kevés címet találtam, hogy mik lehetnek és félek, hogy így nem tudok felkészülni.

A topiclista megvan, de úgyis egy címet adnak.



olyanokra gondolok, hogy pl: a book you have read, a film you have seen, a trip you have made (ezek adottak)


mik lehetnek még?


2009. júl. 6. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
5 lehet ahogy írtad, : könyv, film, koncert, kirándulás, sport esemény bemutatása, kettőből kell majd ott választanod. Ezt gyakorlatilag jó ha betanulod és kb 3 kérdést is kitalálsz hozzá amit a párod majd feltesz neked belőle, mivel a szóbeli előtt találkoztok ,majd és meg tudjátok az ilyet beszélni.
2009. júl. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Akkor csak ilyen "egyszerű" lehet amit kihúzok?

Mert a topiclistán meg olyanok vannak, hogy majd' leestem a székről mikor megláttam. Pl. public administraion, immigration, military... stb. nekem ezek nem hiszem, hogy mennének.

2009. júl. 6. 19:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! ne aggódj,tényleg csak ez az 5téma van!! Meg esetleg lehet még a national dish,ott elmondod h mi a kedvenc kajád meg hogy kell elkészíteni.

amúgy ügyes vagy hogy a telc-et választottad,ez a legkönnyebb nyelvvizsga:D

a prezentáció mindössze 90mp-ig tart :D:D a bemutatkozásra meg nem is adnak pontot csak lecsekkolják hogy tudsz e rögtönözni,meg kérdezni a partneredtől.

A szóbelinek a discusson a legnehezebb része,ahol olvastok egy idegen szöveget a partnereddel és meg kell vitatni.

Biztos hogy nem értesz majd minden szót belőle de ne ijedj meg :D koncentrálj azokra amiket értesz,és tegyél fel jó kérdéseket a partnerednek mert ezekre nagyon sok plusz pontot kapsz.

SOk sikert :D:D

2009. júl. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

hú köszi:D


akkor prezentáció kipipálva:D


bemutatkozás okés, majd csak nem lesz köcsög a társam.


a discussionra lehet valahogy készülni? nem igazán értem, hogy ott majd miről kell beszélni. pl olvastam egy olyanról, aminek a címe: teen killed at a house party, le van írva a sztori. de nem értem, hogy miket krédezzek stb.:S


a 3. feladat sztem nem olyan nehéz:D



köszi amúgy mindent:)

2009. júl. 6. 20:03
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy lehet a discussionra készülni! Ez egy aranyszabály hogy miután elolvastad a szöveget és neked kell kezdened mindig ezt mondd: I've read a text about...(jelen esetben): a teenager who was killed at a house party.

Honestly/to tell the truth I've found it interesting.(Ezzel azt fejezed ki hogy abszolút minden egyes szót értettél,meghogy állati magabiztos vagy)és akkor utána elmondod a véleményedet hogy pl :

Unfortunately nowadays it isn't too safe to go to a house party,even if you know nearly everebody because you never know what kind of crimes they can do.The most common crime is the blackmail(zsarolás)

You shouldn't be alone in any case and you shouldn't drink from anybody's glass either.

I think The best way to protect yourself is to run away from the criminals as quickly as you can and call the police. ha elmondtál 3-4 értelmes mondatot már kérdezhetsz

and What is your opinion about the text/article?

és miután ő is elmondta már nem muszály a szöveghez ragaszkodni,bátran feltehetsz olyan kérdéseket hogy pl: How would you protect yourself if you were that girl?

What could the governement do against the killer(s)?

Have you ever heard about a dangerous house party? stb..

utána már nagyon egyszerű lesz hidd el:D

2009. júl. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen:) Remélem attól, hogy ideges leszek, meg bírok szólalni :D
2009. júl. 7. 15:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Telcen komolyan az a lényeg ,h follyon belőled a szó, lényegtelen .hogyan képzed szinte. Nagyjából lödd be az igeidőt és kész. Nem azt nézik ,hanem azt ,h valóban tudsz e értelmes beszélgetést folytatni.
2009. júl. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!