Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti hogyan tanultok meg sok...

Ti hogyan tanultok meg sok szót viszonylag rövid idő alatt?

Figyelt kérdés
A nyáron megszeretnék tanulni angolul, mert eddig németet tanultam. A németet iskolában tanultam, de most angolt egymagam. Vettem egy nyelvtan, és egy szótár könyvet amiben benne vannak a legfontosabb dolgok. A szótár könyvben 4000 szó van példamondatokkal is. Az a baj, hogy ez így nagyon tömör, és sok egyszerre, ezért szerintem a szavak töredéke marad meg a fejemben. Elolvasok egy oldalt, utána fel tudom mondani a magyar szavak alapján, de ha már 2 nappal később egy szövegben találkozok vele, már nem tudom hogy mit jelentett. Ti hogyan tanultok meg ilyen sok szót?

2012. jún. 21. 19:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Én soha nem voltam a magolós szókincs bővítés híve, illetve általában, ha csak bemagolom, akkor előbb-utóbb el is felejtem őket (persze, ha nem kerülnek elő utána, ami inkább a mindennapi szavak és a feleslegesek). Sokkal többre tartom, ha valaki olvass, nézz filmeket, fordít a nyelvről vagy bárhogy máshogy érintkezik vele.


Én sokat TV-ztem németül, angolt kb. ugyanannyit használom, mint a magyart és japán animéket is elég sokat nézek / mostmár igyekszem ovlasgatni is dolgokat, de kanjik miatt kicsitt bonyolultabb, mint más nyelvben. Japánból például dalszövegeket szoktam nézni angol fordítással, azok nagyon hasznosak számomra. Néhány szónál még mindig emlékszem, hogy honnan tanultam meg és olyan is van, hogy angolt/japánt egyszerre tanultam meg így. A másik, hogy szub nélkül újra nézek animéket, amit tudom, hogy miről szól már és így jobban tudom fel fogni a japán szöveget is.


Angolból kiszoktam írni egy txt-be az ismeretlen szavakat definicióval és azokat átolvasom időnként / igyekszem később használni, mégha kicsit gliccses is. De ez nem hiszem, hogy beválna neked most. Ez inkább majd akkor jó, ha csak egy-két fennköltebb szót nem tudsz.


Én így tanulok, de ha mindenképp ragaszkodni akarsz a könyvedhez, akkor sajnos nem marad más, mint szorgosan ismételni: így például a kanjik összetételeit tanulom. Naponta 2 kanjit megtanulok, ahhoz jön kb. 6-18 szó és hetente egy lapra rendezem ezekez majd addig ismételem, amíg nem tudom a nagyrészét. Ezután eltezsem és egy pár héttel később az egészet újraismételem, kiírva azokat amiket nem tudok.


Ami nekem magolásnál segít, ha ráveszem magamat, hogy egyszer bemagalom míg fel tudom mondani, aztán szünetekkel utána újra megnézem, hogy tudom-e még őket. Amit igen, azt hagyon, amit nem azt elmondon egypárszor magamnak. Így kb. egy délután alatt 6-7-szer átveszem őket és jobban meg is maradnak.

2012. jún. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én dalszövegekkel, szintén fordítással és szövegekből.

Dalszövegeket, ha lefordítod, jobb esetben a fülbemászó dallam miatt megragadnak, gyakran pl az egész refrén, vagy dal.

Szöveggel szintén a fordítás miatt. Egyszer kiszótárazod és kétszer háromszor önállóan ha lefordítod az már előrelépés :)

2012. jún. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!