Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelv a könnyebb?

Melyik nyelv a könnyebb?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szerintetek melyik nyelv a könnyebb?Az angol vagy a német?

2012. jún. 26. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem az ANGOL volt.


a NÉMETET angol után kezdtem, de nehezebb volt belejönni. A fő nehézséget számomra a merevebb szórendiség tartása adta mondatalkotás során.

2012. jún. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem az angol nehezebb volt.(Ill. pontositanék, mert mindkettőt tanulom még most is, de a németet könnyebnek találom.)A magyarhoz a szókincse sokkal közelebb van, meg a németek gondolkodása is hasonlóbb a magyarhoz, mint az angol (angolban nem lehet tükörforditani, németbe meglepően sokszor KELL.)

Viszont nagy minuszpont a DER/DIE/DAS :D

2012. jún. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 damdam válasza:

Nekem az angol volt könnyebb, de csak azért mert a némettel kezdtem és így megedződtem.


De szerintem az angol is nehéz. Azt hiszem ezt valahogy úgy mondják, hogy a német az egyenletesen nehéz, az angol meg hirtelen, úgy kb. középszint közepén válik azzá.

2012. jún. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Embertol fugg.. nekem nemet siman ment mar 6 eves koromba..... az angolt meg 5 eve dadogom xD 23 F
2012. jún. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Számomra az angol egyszerűbb, illetve ismerőseim szerint is, de igazából számomra a németben csak a névelők okoznak gondot, a névelőket leszámítva a kettő kb egyformán nehéz.
2012. jún. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2012. jún. 26. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!