Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanácsra lenne szükségem (? )

Tanácsra lenne szükségem (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan kérdésem lenne, hogy tudtok-e valami olyan oldalt, ahol pár - hozzá jobban értő - emberke angol szövegeket ad és ha lefordítom, akkor leellenőrzi nekem? Az is jó lenne, ha olyan oldalt tudna valaki mutatni, ahol kész szövegeket találok fordításokkal. Felső fokú szövegeket szeretnék, mert azt szeretném letolni előbb vagy utóbb. A szókincsem pár emberke szerint nagyon jó... szerintem meg nem hiszek nekik, hiába tanárok.



Tehát a lényeg a szókincs fejlesztése lenne ilyen fordításokkal, jó nehéz ÁLTALÁNOS jellegű szövegekkel. 'Általános' szövegen értem én azt, hogy nincs benne túl sok szakmaiság. Teszem azt például én a biometria, nanotechnológia, és az informatika területén belül is csomó olyan szöveget láttam, amin az általánosabb szótárak tuti nem segítenének eléggé, de most nem az ilyen szövegek fordítása / értelmezése a célom, hanem az általános szókincsem fejlesztése.


Előre is köszönöm, ha valaki segít.



2012. jún. 26. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Livemocha oldalt nézd meg, ott vannak anyanyelvi beszélők is.
2012. jún. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves vagy, de tényleg olyan lehetőség kellene, ahol a másik fél tud magyarul, vagy magához a feladathoz van magyar megoldás.


Azért ment a like.

2012. jún. 27. 17:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerezz meg valamilyen könyvet angolul és magyarul is, kezdd el fordítani, aztán ahogy haladsz, mindig vesd össze a saját fordításodat a magyar kiadáséval.
2012. júl. 5. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!