Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgára ez így elfogadható?

Nyelvvizsgára ez így elfogadható?

Figyelt kérdés

Kedvenc könyvemről fogom a prezentációt bemutatni, ami a Harry Potter.

Na, mármost. Én nem egy kiválasztott részéről(pl.Bölcsek köve), hanem az egész ciklusról beszélek(mind a 7 könyv), összefoglalom. Ez így jó, vagy nem elfogadható?


2012. jún. 27. 11:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
48%
Igazából mindegy. De honnan vagy ilyen biztos, hogy arról kell majd beszélned?
2012. jún. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
25%
Honnan tudod, hogy nem egy teljesen más témát kapsz?
2012. jún. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

5 téma van, azt mondom el amelyiket akarom.

Egyébként honnan tudjátok, hogy jó-e, ha tisztában sem vagytok vele, hogy azt mondhatom el, amelyiket akarom?:D:D:D

2012. jún. 27. 12:51
 4/20 anonim ***** válasza:

Nem cska 5 téma van... legalábbis mi a nyelvtanfolyamon is több témát vettünk, mindegyikből esszét írtunk gyakorlásként.

Végül is a vizsgán az a lényeg, hogy beszélj. A téma lényege pedig, hogy jellemezd a könyvet és a sztorit. (író, főszereplő, mellékszereplő, helyszín és a történet röviden, miért tetszik, plusz 1-2 érdekesség a könyvvel kapcsolatban)

Ha mind a 7(?) könyvet jellemezni akarod, az időben nagyon sok lenne, ha minden könyvről csak 1-2 mondatot mondanál, annak se eleje se vége nem lenne. Inkább emelj ki egy könyvet, azt jellemezd, mond el téged mi fogott meg benne, miért tetszik, s tedd hozzá, hogy ezen kívül van még 6 másik is, amelyek időben követik egymást, az adott könyv pedig az X. a sorban. Ezzel egy átláthatóbb, kerek monológ lesz az egész.

2012. jún. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
25%
Azért lepődtem meg, mert én a nyelvvizsgámra nem úgy mentem, hogy ezt a témát mondom, és kész, hanem volt vagy 40 féle téma, ami előjöhet a szituáció vagy a képleírás során, és erre készültünk. Persze volt egy bemutatkozós rész is, azon pl pár mondatban beszélhettem volna a kedvenc könyvemről.
2012. jún. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Akkor gondolom TELC-re mész. De abból az 5 témából nem választhatsz, hanem majd ők adnak egyet.
2012. jún. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Igen, TELC-re megyek, de nem ők mondják meg miről beszéljek, hanem most mondom: ÉN VÁLASZTHATOM KI!!! :D:D


Na, mindenki tisztában legyen:

Lehet könyvről, filmről, utazásról, sportról, zenei rendezvényről beszélni. Egyet kell kiválasztani, amiről a VIZSGÁZÓ akar beszélni.

2012. jún. 27. 17:22
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
Sose így zajlott egy TELC vizsga, de te tudod...
2012. jún. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

nem... itt elolvashatod:

[link]

"A magyar akkreditáció értelmében a jelölt öt témából (utazás, könyv, film, sportesemény, koncert)

készül fel, és a vizsga napján, a felkészülő teremben tudja meg, hogy aznap melyik két téma közül

választhat. A témák mindig az említett öt közül kerülnek kiválasztásra. "


Tehát választhatsz 2 közül, ezért nem biztos , hogy választhatod a könyves prezentációt...

2012. jún. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Cajj, Istenem....

Nem angolra megyek, hanem németre. Tök másképp megy a kettő. :)

2012. jún. 27. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!