Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Negyvenes éveimben járok és...

Negyvenes éveimben járok és szeretnék angolból középfokot letenni. Újrakezdő vagyok. A legnehezebb számomra a hallás utáni szövegértés. Van ötletetek a gyakorlásra? Melyik nyelvvizsga az, amelyik a legkönnyebb ebből a szempontból?

Figyelt kérdés
2009. júl. 8. 09:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A hallás utáni szövegértéshez idő kell. Hallgass sok angol nyelvű zenét, nézz filmeket angolul (akár felirattal is, ha neked úgy jobb). Ragadj meg minden alkalmat, hogy angolul hallgass valamit. Pl. munkába menet MP3-ba is beteheted a hallgatni valót.
2009. júl. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2009. júl. 8. 10:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rá lehetőséget, nézz BBC-s műsorokat, szépen beszélnek benne és brit angolt hallasz, nem amerikait. Én azt tapasztaltam, hogy az angol nyelvű természetfilmeken is elég érthetően beszélnek.
2009. júl. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak hátétévézésként, rádiózásként angol nyelvű adókat hallgatsz, már az is segít. Mégha nem is figyelsz oda tudatosan, a füled szokja a nyelvet. Természetesen ha figyelsz is a szövegre, az még hasznosabb:) Hangoskönyvek, zene, film, minden segíthet.
2009. júl. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
hátét = háttér :)
2009. júl. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!