Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Linkelnétek nekem olyan...

Linkelnétek nekem olyan oldalt, ahol tudnám gyakorolni a német nyelvtudásom?

Figyelt kérdés

középszintű nyelvvizsgám az van, viszont 2 éve nem használtam a nyelvet, ezért szeretném a beszédkészségemet, szókincsemet, hallás utáni értésem bővíteni, fejleszteni


idegenforgalmat tanultam, ezért a szakmai nyelvet is szeretném gyakorolni (kifejezések, gyakran használt mondatok...stb.)


segítenétek?


2012. jún. 27. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Középfokon már nincsenek ilyen oldalak.Olvass BBC-t, meg idegenforgalmi lapokat németül, jegyzeteld az új szavakat stb...Itt egy nagyon jó szótanuló program, melegen ajánlott, ha szeretnéd a saját dolgod megkönnyiteni:)

[link]

2012. jún. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2012. jún. 28. 08:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretem ezt az oldalt. B1, B2, C1 és C2-es szinthez is vannak nyelvtani feladatok, szövegértéses feladatok, viszont hallásértés nincs.

Szerintem valamihez fogod valamihez hasznát venni. Ha más nem is, de valamennyire a nyelvtanod és a szókincsed bővül.

[link]

2012. jún. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen :)

bár a nyelvtanom majdnem tökéletes (ha lehet ilyet mondani), csak a szókincsemet kellene fejleszteni, illetve azt, h ha magyar beszél nekem németül azt rendesen megértem, viszont nem vagyok hozzászokva a német akcentushoz...ezért szeretnék gyakorolni

2012. jún. 28. 22:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Részben emiatt megyek én holnap nyár végéig Németországba önkénteskedni, hogy németek között lehessek. A német akcentus nálam is Schwerpunkt. De a honlap, amit mutattam, szerintem jó. Ja és még van egy oldal, ha tényleg a szókincs a lényeg:

[link]

2012. jún. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

nekem sajnos nincs lehetőségem kimenni, pedig úgy lehet igazán megtanulni egy nyelvet...

köszönöm a segítséget! :)

2012. jún. 28. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!