Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt, és hol...

Mennyi idő alatt, és hol tudok annyira megtanulni angolul, hogy dalokat, sorozatokat tudjak fordítani?

Figyelt kérdés
Vannak olyan sorozatok, amikhez még nincs felirat, és szeretném azokat is megérteni, meg segíteni a fordítóknak. Most megyek 6.-ba. Így nyáron több időm lenne tanulni, csak nem tudom, hogy hol. Elkezdtem a tavalyi tankönyvemet fordítgatni, de nem hiszem, hogy ez elég, mert ez szerintem csak gyakorlás, és nem tanulok semmi újat.

2012. jún. 29. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Pontosan milyen sorozatokat akarsz fordítani?

Milyen FORDÍTÓKNAK akarsz segíteni? :)

2012. jún. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgymond, a fordítóknak segítséget úgy értem, hogy ilyen tömegfordítás..., mint például ázsia ékkövén. Hát, ebből is látszik, hogy ilyen ázsiai sorozatokat. Most megtaláltam a kedvenc énekesem egyik sorozatát, a Sunshine girlt, csak nem találok hozzá magyar feliratot. - vagy is, nincs - És azt szeretném majd lefordítani. És, mivel tudom, hogy milyen idegesítő, ha egy olyan sorozathoz nincs felirat, amit nagyon szeretnénk megnézni, ezért én is segíteni szeretnék ilyen tömegfordításokban. De, az is lehet, hogy elkezdenék egyedül MAJD egyet, ha jól megy. Meg, beszerveznék egy lektort, meg ami még kell. >< ( persze nem olyan lektort, akinek az a munkája, hanem az egyik ismemet, aki ért hozzá )
2012. jún. 29. 15:39
 3/6 anonim ***** válasza:

hát a sorozatok fordításához azért szerintem minimum közép de inkább felső szinten kéne állnod, járj angol tanárhoz, vagy most itt van a nyár, elmehetsz tanfolyamra...:) felhozod magad szeptemberre jó erős szintre, keress egy angol levelező barátot és próbálkozz a fordítással, de először szerintem a dalokkal kezd, majd a sorozatokkal! :)

inkább a kifejezésekre gyúrj rá, meg az igeidőkre!!

2012. júl. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Most nem nagyon akarnak a szüleim semmi miatt fizetni, mert a két kismacskára elment már 14-5 ezer. És amúgy sincs fizetős órám, vagy is nem volt, a ping-pongok kívül, ami havi 5 ezer volt.

Általában a suliban heti 4 óra angol, de akik a csoportomba járnak, egyfolytában visszakérdeznek minden hülyeséget, és nem tudok miattuk tanulni. :/

Az interneten nincs valami jó lehetőség?

2012. júl. 28. 10:06
 5/6 anonim ***** válasza:

én ezeket tudom ajánlani:

[link]

[link]

[link]

2012. júl. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Megnézem máris őket.
2012. júl. 28. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!