Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor kell some/any -t használ...

Mikor kell some/any -t használni és mikor much/many/a lot of/lots of -t?

Figyelt kérdés

A rájuk vonatkozó szabályokat tudom, csak azt nem, hogy mi különbség van a két mondat között:

There are some children in the park.

There are lots of children in the park.

Magyarra úgy lehetne lefordítani az elsõ mondatot, hogy Gyerekek vannak a parkban.

A második mondatot meg úgy, hogy Sok gyerek van a parkban. Igaz?

Szóval a lots of/many/much szerkezetet akkor használjuk, ha azt mondjuk, hogy sok van valamibõl, de a some/any szerkezetet mikor használjuk? Mert ezt többnyire magyarra nem fordítjuk, mert úgy értelmetlen, viszont akkor mikor használjuk ?


2012. jún. 30. 11:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Remélem nem mondok hülyeséget.


De ugye az 'egy' határozatlan névelő az angolul a/an.

Viszont ezt nem lehet többesszámba tenni, olyan nem mondunk, hogy 'egy almák'.

Ezért magyarban csak azt mondjuk 'Vettem almákat.' És nincs névelő.


Viszont az angol meg 'nem szereti' magában használni a főnevet, ezért az a/an pótlására van a some és any.

Ezek határozatlan névmások.


Emiatt magyarra fordíthatjuk úgy, hogy egyszerűen elhagyjuk, mert a magyar nem használni többesszámban határozatlan névmást.

Vagy szokás 'valamennyi, némi, néhány' szavakkal fordítani.

'Vettem néhány almát is.'

'Vettem almákat is.'

A két mondat kb. ugyanaz.



Akkor használjuk, ha meghatározatlan mennyiségről van szó. (Nem akarjuk megmondani, vagy nem fontos, hogy pontosan mennyi.) Ekkor odatesszük a névmást, hogy a 'főnév ne álljon magában.'



Ez ekkor igaz, ha létezésről beszélünk.

De emellett máskor is lehet használni ezeket a névmásokat. Azokat a használatokat külön meg kell tanulni.

Pl. He was talking to some woman.

Itt nem azt jelenti, hogy néhány nővel beszélt, hanem, hogy valamilyen nővel.

2012. jún. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2012. jún. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!