Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen az igazi spanyol kiejtés?

Milyen az igazi spanyol kiejtés?

Figyelt kérdés

5 évig tanultam spanyolt gimiben, de erre azóta sem tudom a választ. 5 tanárunk is volt, és mindegyik úgy tanította, hogy kb. úgy ejtjük, ahogy írjuk, pl. "szien annyosz de szoledad" stb...

Fogható nálunk a tve, ráadásul láttam vagy 10 spanyol filmet, de sehol sem beszélnek így. Ahogy valójában beszélnek, az lényegében érthetetlen, még akkor is csak pár szót hallok ki, ha leírva is látom.

Kérdeztük a tanárt, azt mondta, hogy így csak Andalúziában beszélnek, de az lehetetlen, hogy az n+1 spanyol beszédből, amit hallottam, mindegyik abból a régióból lenne.

Gondolok itt olyanokra, hogy az "estos"="ettoss" "3 euros"="treh euross"


Próbából a GPS-t is beállítottam spanyolra, mert ott biztos nem vmi tajparaszt mondja be a szöveget. De még ott is: "Después de 100 metros gira a la izquierda", ami a tanulmányaim alapján így ejtendő: "Deszpués de szien metrosz hira álá iszkierda".


Amit a gép mond, kb. így hangzik: "Déppueh de fien metross chira álá ikkerda"


Akkor azt a spanyolt, amit az iskolában tanítottak, valójában senki sem beszéli? Olyan, mint a hochdeutsch?



2012. júl. 2. 03:38
 1/6 anonim válasza:
spanyolban elek,a madridiak nagyjabol pontosan ejtik a szavakat. ugyan az van itt is hogy zonankent mas es mas a tajszolas. a tve ,nem tudom honnan kozvetit de a spanyol 1-es csatorna eleg pontos. szerintem spanyol nyelvu hangos konyvet ha letoltenel akkor abbol ertenel sok mindent. sajna a spanyolok eleg gyorsan beszelnek ezert a tajszolas erthetetlennek tunik. tehat probalj hangoskonyvet hallgatni.
2012. júl. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, amit az iskolában tanítanak, az az irodalmi spanyol, és elég kevés helyen beszélnek úgy. Sok a tájszólás, és szinte érthetetlen. De ezt általában a tankönyvek elején le is szokták írni. Én olyan munkakörben voltam, ahol sokat telefonáltak az ügyfelek, és volt amelyiknek egyáltalán nem értettem, hogy mit akar, volt amelyik meg gyönyörűen úgy beszélt, ahogy én megtanultam.
2012. júl. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

hát... ha abból indulunk ki, hogy mennyi országban beszélik a spanyolt, akkor érthető, hogy miért tér el a kiejtés ennyire. pont most néztem meg a gépemen kb 15 féle spanyol nyelvet lehet beállítani (argentanai, chilei, panamai, ecuadori, salvadori...stb), szóval még ők sem értik meg teljesen egymást.


Van egy spanyol ismerősöm, aki cordóba-i (D-Spanyolország), és mindig azzal viccelődik, hogy nem vagyok-e madridi, mert hogy tisztábban beszélek, mint ők vidéken, gyakran nem is értem, mit mond...:P

2012. júl. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az az igazi szép, irodalmi spanyol kiejtés főleg Mexikó középső részén jellemző. Ajánlom figyelmedbe ezt a dalt (először én is meglepődtem, hogy jé, ez a fickó úgy ejti a szavakat, ahogyan én is tenném):


http://www.youtube.com/watch?v=0T5YpdKx_Uo

2012. júl. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az sz-t használó spanyol, amit tanítottak, valószínûleg legközelebb a kubaihoz lehet.


Spanyolországban is mindenütt kicsit máshogy beszélnek. Például Madridban a városukat sokan egyszerûen "Mádri"-nak ejtik. Van, ahol elhagynak egy-egy sz hangot (ettamo kánszáo).


Idôvel hozzá lehet szokni, nem érdemes aggódni miatta.

2012. júl. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A GPS-hez is önkéntesek készítik a felvételeket, akármilyen nyelvjárásban beszélhetnek. A délspanyolban a szó- és szótagvégi [sz] gyengül, ami azt jelenti, hogy vagy gyenge [h]-t ejtenek helyette, vagy teljesen eltűnik, az irodalmi spanyol viszont az északi nyelvjárásokon alapszik. Az északi nyelvjárásokhoz közeli változatokat beszélnek Mexikóban, Ecuadorban, Peruban, Észak- és Közép-Spanyolországban, a délspanyolt beszélik mindenhol máshol, így nem kis eséllyel hallhatsz ilyen tájszólásokat. De ha eljutsz arra a szintre, ezek a különbségek fel sem fognak tűnni.
2012. júl. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!