Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Spanyolosok! A "ch"-t mikor...

Spanyolosok! A "ch"-t mikor (vagy melyik nyelvterületen) ejtik c-nek, és mikor/hol cs-nek?

Figyelt kérdés
Én eddig cs-vel tudtam, de egyre többször hallom, hogy c-nek mondják, pl. a chicas-t cikasz-nak... Nekem ez elég furcsán hangzik, de lehet, hogy csak én maradtam le valamiről. :)
2012. jan. 15. 19:32
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
Szerintem az ibér spanyolban is sokszor c-nek hangzik. Minden cs és z közötti hang fura (legalábbis a magyar fülnek).
2012. jan. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 A kérdező kommentje:

Igen, kicsit zavaró, hogy bizonyos hangokat minden nyelvterületen máshogy ejtenek. :)

Reményeim szerint én a spanyolországi spanyolt tanulom, azon belül is a Madrid környékit. De hát ki tudja... :P

2012. jan. 15. 19:49
 3/56 anonim ***** válasza:

Pl. Chilében, de máshol is előfordulhat.


Régen a kasztíliai nyelvben egyébként létezett a magyar "c"-hez hasonló hang, aztán beleolvadt a c/z-be.


Chilében a "ch"-t magyar "s"-nek és "c"-szerűségnek is ejtik. Tehát "cile" vagy "sile".


Amúgy az, hogy "spanyol nyelv", kb. akkora fantom (vagy még nagyobb), mint a "német nyelv".

2012. jan. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:

Igen, sok különbséggel találkoztam már:

ll - nekem j, egyeseknek s vagy még zs-t is hallottam

y - nekem szintén j, másoknak s

z - amit én tanulok, ott alig kell ejteni, máshol sz

Meg a nyelvtanban is vannak különbségek. De ezt a ch-t nem tudtam, úgyhogy köszönöm a felvilágosítást. :)

2012. jan. 15. 21:17
 5/56 anonim ***** válasza:

"ll - nekem j, egyeseknek s vagy még zs-t is hallottam"


A dzs-t és ldzs-t kifelejtetted, az is lehet :))))

2012. jan. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 A kérdező kommentje:

Azokkal még nem találkoztam. :D

De akkor nem csodálom, hogy néha semmit nem értek a spanyol beszédből. :P

2012. jan. 15. 22:08
 7/56 anonim ***** válasza:

Én olyat hallottam, hogy a "ch"-t ilyen k, g, j, h közötti hangoknak ejtette a csajszi. Tehát: bachata = (b)vaghjata, vagy valami ilyesmi. Elég durván beszélnek egyes helyeken, Córdobában például a szóközi z, c és s betűket (tehát ami nem szóvégi - azt nem ejtik) d-nek mondják. Pl.: alcanzar - alkanda(l), mert az r-et is l-nek mondják. Erre akkor jöttem rá, mikor angolul beszélgettem a csajjal, és nem azt mondta, hogy "disz iz ö ket" (this is a cat), hanem "did id ö ket". :D

Na jó, sok lesz már a válaszból, bocsánat, hogy hosszúra sikerült.

2012. jan. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:

Ja, a "c" lehet még az angol "th"nak megfelelő is, de sokkal f-esebben mondva. ÉS azt is megfigyeltem, hogy a spanyolok nagyon előretolják a nyelvüket beszéd közben, és rengeteg a foghang - gyakorlom ezt én is. :D

Ha akarsz ilyen furcsa spanyolt hallgatni: Wawa - Sombrita c. száma megfelelő. :)

2012. jan. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 A kérdező kommentje:

Hú, ezek érdekesek! Ennyi mindennel még nem találkoztam, de akkor jobb, ha felkészülök. :D

Nekem urugauy-i ismerősöm van itt, őt szoktam beszéltetni spanyolul, de nagyon nehezen értem meg... Ő a "ll"-re zs-t mond, a y-re s-t... Mindig először le kell fordítanom a "saját" spanyolomra, amit mond, hogy megértsem. :P De emellett annyira hadar is, hogy lehetetlen követni. :D

Még sokat kell tanulnom...


Amúgy a c-t én is angolos th-nek mondom.

Én olyan is hallottam már, hogy a "s" majdnem "f"-nek hangzik, pl. casa - caFa. :D

2012. jan. 17. 10:40
 10/56 anonim ***** válasza:

Igen, nekem a barátnőm félig kolumbiai, ott is éltek 10 évet, és engem ő tanított meg spanyolul. Ők elég r-betűsen beszélnek, meg az a z betű is sokszor dz. De hallhatóan máshogy beszélnek a spanyolok, mint ő, sokszor nem értik meg egymást, bár ez betudható annak is, hogy más szavakat is használnak. Utolsó voltam :P

Amúgy hány éves vagy és mióta tanulsz spanyolt?

2012. jan. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!