Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezekszerint különleges nyelvér...

Ezekszerint különleges nyelvérzékem van, vagy az alábbiaknak nincs különösebb jelentősége?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Több olyasmi jelet észleltem ami talán jó nyelvérzékre utal,alapjában véve azt mondják rólam hogy jó nyelvérzékem van(anyukám orosz-francia-szakos nyelvtanár,ő szokta mondani)

Először is leírnám hogy 15 éves vagyok,és van középfokú angol nyelvvizsgám,és most készülök a szóbeli felsőfokra.Illetve kiskoromban is ismerkedtem különböző nyelvekkel,főként a francia és az orosz volt meghatározó.(anyukám miatt,és apukám miatt,aki oroszul is tud,az anyanyelveként(is)beszéli.és a rokonságban is többen)De pár szót németül is tanultam és angolul már akkor.Amúgy angolt tanulok meg oroszt,majd kezdem nemsokára a franciát.Sok angol,svéd,orosz,francia,olasz zenét hallgatok.meg picit németet.Illetve volt hogy meghallgattam egy német számot,és máris ráállt a nyelvem és az agyam is a németre,úgymond megszokta,pedig nem is tudok németül.Az olasz számokra szintén,franciára és oroszra különösen,az olasz,angol,svéd,orosz és francia számokat is fújom kívülről.Az orosz más eset(az ,,apanyelv" miatt)viszont hadd említsem meg hogy többször fordítás nélkül is értettem dolgokat.tudtam rájuk válaszolni,alapjában véve könnyen megy a nyelv.Volt hogy napokig automatikusan oroszul jutottak eszembe a dolgok,közbe magyarul mondtam.esetleg csak oroszul jutott pár szó eszembe.néha angolul is gondolkodok,de azt 8 éve tanulom.Meg hogy angolul beszéltek hozzám,Olaszo-ban(szóval nem franciák)és franciául válaszoltam,az csak úgy jött.Vagy pl 2 napig nagyon sok francia szöveget hallgattam,utána jobb lett az angol listeningem,mint ,mikor kevesebb franciát hallgattam.Pedig pont hogy ellenkezőleg kéne sztem lenni.Vagy másik példa:Miután az orosz volt rám nagyobb hatással a,utána meg a matekom lett jobb,először a tanár csa nézett és kérdezte hogy ,,megtáltosodtál?".Mintha azzal lett volna összefüggésbe(matekból 4 vagyok,de voltam már 3 is)És 2x oroszul álmodtam.Szóval rám a különböző nyelvek jó hatással vannak?Vagy ez csak véletlen az egész?Mellesleg,a családban többen is tudnak több nyelven,anya 2 nyelven,apa 3 nyelven,ebből mindet tudja használni egész jól,vagy még annál is jobban,a dédim 80 évesen is folyékonyan beszélt németül,az egyik távoli rokonom meg perfektül tud héberül,egy másik tud angolul,olaszul,németül is.Bocsánat tényleg amiér ennyi sokat írtam,de ezeket csak egy ideje figyelem meg inkább,és már tényleg érdekel.előre köszönöm szépen a válaszokat.



2012. júl. 2. 13:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*csak
2012. júl. 2. 13:58
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Ez különös, de biztos vagyok benne, hogy azért mennek ilyen jól a nyelvek, mert világ életedben hallgattál más nyelveket, és ez azért meg marad az emberben. Az, hogy nem tudsz németül, csak néhány szót, mégis megérted a számokat, valószinüleg annak tudható be, hogy mivel jó vagy több nyelvbõl (angolból, oroszból) is, így amikor ezeket a nyelveket tanultad, biztosan akkor is hallgattál zenéket és sok filmeket néztél az adott nyelven és ezek mind elõ segítik a hallás utáni pontos szövegértést. Akár hiszed, akár nem, velem is így van ez. Szeptembertõl német tagozatos leszek a suliban, holott én is 8 évig angolt tanultam, és bár nekem nincs papírom róla, de egész jó vagyok az angolban és jó ideje (2-3 éve) nézek angolul filmeket, és persze az elején nagyon rosszul ment, csak felirattal tudtam követni, hogy mit mondanak, ma viszont már ott tartok, hogy ha tehetem, angolul nézek filmeket, mert sokkal jobb úgy, mint szinkronnal. És készülve a szeptemberre, néhány napja neki ültem egy német film megnézéséhez, és bár német felirattal néztem, tudtam követni, nem úgy mint anno az angol filmeknél.

Hú, bocsi a sok dumáért. A lényeg az, hogy van nyelvérzéked, de ezt x év sokkal alatt te magad fejlesztetted ki, és nem valami szuper érzékre kell gondolni. ;)

Sok sikert! :)

2012. júl. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Jah és még annyit, hogy ez az angolul gondolkodás nálam is elõjött, amikor egy hétig angliában voltunk a családdal nálad valószinüleg azért, mert sok filmet nézel és egy idõ után berögzül.
2012. júl. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!:-)

Szerintem is nagyon jó a nyelvérzéked. Igazából én is így vagyok vele, szinte csak külföldi számokat hallgatok, olyan nyelveken is amiken nem beszélek. Mégis kívülről megtanulom az egészet és elég sokat meg is értek. De valószínűleg azért, mert ki tudom következtetni a szavak jelentését azokból a nyelvekből, amiket beszélek.:-) Nekem is mindenki azt mondja, hogy nagyon jó a nyelvérzékem, pedig nálunk a családban senkinek nincs igazán.:-D

És én is nagyon sokszor gondolkodom/ álmodon külföldi nyelveken. :-) Na de mindegy, igazából ebből csak annyit akartam kihozni, hogy szerintem ez nem egy különleges dolog, csak egyszerűen nagyon jó nyelvérzék. Ráadásul Nálad még a családban is van ilyen, szóval öröklődő is lehet. :-)

További sok sikert és jó nyelvtanulást!!;-D

2012. júl. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Bárcsak ne írnál ilyen sokat, ki olvassa ezt el :P Amúgy meg igen, jó a nyelvérzéked, de te ezt magad is tudod, csak jól esett egy kis fényezés és rábólintás. Nem vagy zseni, én is 5 nyelven beszélek folyékonyan és jön még hozzá legalább másik 5. Onnantól a következő 10 meg könnyű lesz, mivel lesz mindhez nagyon sok alapom :)


18/L

2012. júl. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Utolsó:neked is köszi a választ.Amúgy ha világéletembe ezt gondoltam volna hogy jó nyelvérzékem van,akkor nem tettem volna fel a kérdést.Ugyanis,főleg az utóbbi időben tűnt ez fel nekem,és főleg egy ideje érdekel a dolog,vagy hogy mondjam.eddig hiába mondták nekem hogy jó érzékem van pl az angolhoz,nem hittem el,tényleg nem.azt hittem csak hízelgésből mondják.gondoltam hogy ,,miért lenne hozzá érzékem?pláne az angolhoz..."

amúgy köszi a válaszokat.és nektek is sok sikert:)

2012. júl. 2. 23:11
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ki beszélt arról, hogy világéletedben ezt gondoltad?:D


Figyelj, én csípem a like-minded embereket, nem lecseszésből írtam, nyugalom. :D De mivel tudatosan írod le az erre utaló dolgokat, szerintem te már nagyrészt elfogadtad magadban, hogy igen, nyelvérzéked az van - és jól tetted, az embernek tisztában KELL lennie a képességeivel :)

2012. júl. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mindenesetre neked is köszönöm hogy írtál:)Remélem nem tűnt beképzeltségnek amiket írtam a válaszomban.neked is sok sikert még a másik 5höz:)
2012. júl. 3. 08:46
 9/11 anonim válasza:
100%

Nyilvánvalóan jó nyelvérzéked van, ami annak tudható be (annak is), hogy a családodban sok többnyelvű van és már gyerekkorod óta ebben a közegben mozogsz.

viszont szerintem a francia nem befolyásolja az angol listeninget, az orosz meg nem befolyásolja a matek eredményedet, és 6 évesen, mikor egy szót nem tudtam angolul, akkor nekem sem volt megtanulnom pl egy angol számnak a szövegét, ha elégszer meghallgattam.

Ez nem lecseszés, nem irigykedés (jómagam is 5 nyelven beszélek), nem rosszindulatúskodás, csak megemlítettem, hogy hol képzelsz a nyelvérzékedbe túl sokat.

21/N

2012. júl. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!köszi a választ.:)nem veszem se irigységnek,se lecseszésnek.és amúgy anna kifejezetten örülök amikor leírtad hogy mi van összefüggésben a nyelvérzékkel,és mi nem:)szóval köszy.:)
2012. júl. 3. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!