Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezekszerint különleges nyelvér...

Ezekszerint különleges nyelvérzékem van, vagy az alábbiaknak nincs különösebb jelentősége?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Több olyasmi jelet észleltem ami talán jó nyelvérzékre utal,alapjában véve azt mondják rólam hogy jó nyelvérzékem van(anyukám orosz-francia-szakos nyelvtanár,ő szokta mondani)

Először is leírnám hogy 15 éves vagyok,és van középfokú angol nyelvvizsgám,és most készülök a szóbeli felsőfokra.Illetve kiskoromban is ismerkedtem különböző nyelvekkel,főként a francia és az orosz volt meghatározó.(anyukám miatt,és apukám miatt,aki oroszul is tud,az anyanyelveként(is)beszéli.és a rokonságban is többen)De pár szót németül is tanultam és angolul már akkor.Amúgy angolt tanulok meg oroszt,majd kezdem nemsokára a franciát.Sok angol,svéd,orosz,francia,olasz zenét hallgatok.meg picit németet.Illetve volt hogy meghallgattam egy német számot,és máris ráállt a nyelvem és az agyam is a németre,úgymond megszokta,pedig nem is tudok németül.Az olasz számokra szintén,franciára és oroszra különösen,az olasz,angol,svéd,orosz és francia számokat is fújom kívülről.Az orosz más eset(az ,,apanyelv" miatt)viszont hadd említsem meg hogy többször fordítás nélkül is értettem dolgokat.tudtam rájuk válaszolni,alapjában véve könnyen megy a nyelv.Volt hogy napokig automatikusan oroszul jutottak eszembe a dolgok,közbe magyarul mondtam.esetleg csak oroszul jutott pár szó eszembe.néha angolul is gondolkodok,de azt 8 éve tanulom.Meg hogy angolul beszéltek hozzám,Olaszo-ban(szóval nem franciák)és franciául válaszoltam,az csak úgy jött.Vagy pl 2 napig nagyon sok francia szöveget hallgattam,utána jobb lett az angol listeningem,mint ,mikor kevesebb franciát hallgattam.Pedig pont hogy ellenkezőleg kéne sztem lenni.Vagy másik példa:Miután az orosz volt rám nagyobb hatással a,utána meg a matekom lett jobb,először a tanár csa nézett és kérdezte hogy ,,megtáltosodtál?".Mintha azzal lett volna összefüggésbe(matekból 4 vagyok,de voltam már 3 is)És 2x oroszul álmodtam.Szóval rám a különböző nyelvek jó hatással vannak?Vagy ez csak véletlen az egész?Mellesleg,a családban többen is tudnak több nyelven,anya 2 nyelven,apa 3 nyelven,ebből mindet tudja használni egész jól,vagy még annál is jobban,a dédim 80 évesen is folyékonyan beszélt németül,az egyik távoli rokonom meg perfektül tud héberül,egy másik tud angolul,olaszul,németül is.Bocsánat tényleg amiér ennyi sokat írtam,de ezeket csak egy ideje figyelem meg inkább,és már tényleg érdekel.előre köszönöm szépen a válaszokat.



2012. júl. 2. 13:44
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszoló, 5 nyelven beszélsz de nem tudod, hogy az angol jelentős része a franciából jön és épp ezért naná hogy segít az angol listeningnél.. és itt nem csak a mai jövevényszavakról van szó. Hódító Vilmos után 300 évig a francia volt az angol elit nyelve és így később hatalmas mértékben került a sztenderd meg hétköznapi angolba..
2012. júl. 11. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!