Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi erről a véleményetek?...

Mi erről a véleményetek? Szerintetek kamu?

Figyelt kérdés

Ezzel a hirdetéssel kapcsolatban vagyok kíváncsi a véleményetekre:


[link]



2012. júl. 3. 01:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha érdekel,és mennél akkor pályázd meg,és már az első körben megtudod kamu vagy sem.

Ha úgy kezdik az első levelüket,hogy kezdésnek fizess X.összeget,akkor felejtsd el. Kamu.

Bár én szerintem túl szép,hogy igaz legyen kategória,és valami nagyon bűzlik benne..

2012. júl. 3. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kamu. Ha megnézed a felhasználó többi hirdetését, ott néhány ilyen japánosba bele is írta, hogy mennyit kell fizetni. Van még néhány hirdetése, amiből kb. az jön le, hogy a hirdető nem tud magyarul helyesen írni, ami szerintem semmi jót sem jelent egy álláshirdetésben. A gmailes címek, és maga a nyelvtanfolyamos weboldal sem túl bizalomgerjesztő. Pedig, ha ennyi pénzt ajánlgatnak fizetésnek, akkor talán van pár forint összedobni egy normális céget, ami lebonyolítja a tanfolyamot. :D
2012. júl. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez konkrétan ott bűzlik, hogy ha munkatársakat keresnek, akkor miért nem eleve úgy hirdetik meg, hogy milyen szintű nyelvtudással várják a jelentkezőket.


És az is furcsa, hogy semmi más feltételt nem adtak meg.


Persze oké, ne legyenek előítéleteink, egy kapcsolatfelvételt már csak azért is érdemes lenne megpróbálni. Ha megteszed, írj majd ide az eredményről, érdekelne :)


Ugyanis szerintem ha a munkához valóban a japán nyelvet kell használni, akkor egy tanfolyam édes kevés. Ha pedig nem, akkor viszonylag könnyen találnának, ha nem is száz, de megkockáztatom, hogy közel annyi embert.


Mondom mindezt több mint 10 éves japántanári tapasztalattal + JLPT 1-es nemzetközi japán nyelvvizsgával.

2012. júl. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A honlapjukat olvasva a következő a meglátásom:


- ez semmi más, mint online nyelvtanfolyamra diáktoborzás, aztán a végén közlik majd, hogy nem rád esett választás.


Ilyet is írnak: "Ezért csak olyan könyveket kínál fel a JAHUSC cég, melyekből a japán diákok is tanulnak és amelyeket Japánban is elismernek. Vagyis ezek eredeti japán tankönyvek. Egyáltalán nem olyanok, mint amelyeket külföldiek készítenek más külföldieknek..... " >>> ha ez igaz, akkor azok, akik sosem tanultak korábban japánul, ezt nagyon nagyon hosszú ideig kellene tanulni ahhoz, hogy egy alap szintre is eljussanak benne. Másrészt: rengeteg kiváló külföldiek számára készült könyv létezik már. Az is igaz, hogy többségük japán egynyelvű, tehát kell hozzá tanári magyarázat, de az nem igaz, hogy a japánok is azokból tanulnak.


Továbbá ez a lap azt sugallja, hogy elég megtanulnod egy kicsit a nyelvet, némi kulturális ismeretet stb., és teljesen mindegy, hogy mi a végzettséged, az úgysem fog számítani. Tény, hogy Japánban a vállalatoknál a mai napig megfigyelhető, hogy amikor az ember bekerül, akkor úgymond felejtsen el mindent, hogy a cég a dolgozóját a saját arcára formálhassa, de azért ahhoz, hogy oda bekerülhessen az ember, nem árt, ha már le tud tenni valamit az asztalra + azért a szakirányú végzettség sem hinném, hogy kifejezetten hátrány lenne.

2012. júl. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kamu. Ezt 2 fő ok szerint gondolom.

Szerintem egy ilyen cégnél nem ingyenes email- és domain címnek kellene lennie.

És talán még

"100fő irodai munkatársat keresünk Japánba éves szerződéssel"

Szvsz. ha Japánban dolgozol hosszabb ideig akkor értelmesebb lenne yen-ben fizetni

2012. júl. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ami azt illeti én náluk tanultam s egy év alatt elértem egy olyan szintre hogy el tudtam beszélgetni Japánokkal, természetesen nem felsőfokon, de el tudtam beszélgetni, még ha sokszor kerekedett is a szemem és vissza kellett kérdeznem vagy éppen meg kellett kérnem hogy lassabban beszéljen. Ami a munkát illeti kipróbáltam, baromi nehéz. Ha jelentkezel nem az lesz hogy nem rád esett a választás, hanem a munkára jelentkezőtől függ mennyire lesz eredményes. S mivel a munkakörödbe a szervezések 90%-a beleesik, pl te magad is diákokat toborzol majd, így neked kell minden apró cseprő dolgot egy-egy diák ügyében intézni. Vagyis ha kihagysz valamit, akkor lehet hogy ugrott a diákod, mert elmegy a kedve a baki miatt, ami az ügyintézésed közben történt. Én élveztem egy ideig a velük való munkát, igaz nem toborzón keresztül ismertem a csoportot, agy személyesebb és barátságosabb volt az egész. De rá kellett jönnöm, hogy ez a szervezősdi nem nekem való munka.
2013. ápr. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!