Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok erről az adalékr...

Mit gondoltok erről az adalékról? Tényleg használhat valamit vagy csak kamu?

Figyelt kérdés
[link]
2011. okt. 29. 22:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Akinek sok pénze van lehet, hogy használ. Én nem hiszek az ilyesmiben és pénzem sincs hozzá.
2011. okt. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy használ, de annyit nem biztos hogy ér, amennyibe kerül. Új autóba biztos nem tenném.
2011. okt. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha elolvasod a teszteredményeket, akkor láthatod hogy nem manapság csinálták. Az ott szereplő járművek (busz és teherautó) még két betű-négy szám rendszámúak, a kompresszióméréses lapon pedig 1990 szerepel.

Azóta fejlődött a gyártástechnológia is, szerintem az ott leírt tesztértékeket egy modern gépnél nem tudná hozni.

2011. okt. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazából nekem is egy 25 éves (Youngtimer) autóm van. A fogyasztás csökkentése nem is érdekel igazán, csak az, hogy tényleg kipucolja-e a motort.
2011. okt. 30. 12:16
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha motort akarsz pucolni akkor olajcsere előtt tölts bele motormosó adalékot ,járasd 5 percig és engedd le az olajat.

Olyan 1500 forint környékén van az ára,szinte bármelyik benzinkúton lehet kapni.

Vannak jó adalékok , de ez olyan névtelen sz@rnak tűnik.

2011. okt. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én minden télen használok adalékot a Transitba. 16 éves szívódízel,sok kilométerrel. Az adalék egyben gázolaj dermedésgátló is,hidegben megkönnyíti az indítást. Diszpergáló,vízkiválasztó hatású,motortisztító. A fogyasztáson sok mindent nem vettem észre,de a füstölés alábbmaradt. Azt pedig mindenki tudja,egy olyan öregebb dízelt ami kint áll a hidegbe,milyen nehéz elindítani.. Úgyhogy én használom. Egyébként a Spuri nevü adalékot ajánlották sokan..
2011. okt. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha 25 éves és mellette alaposan meg is van kopva, akkor lehet érezhető hatása.

Pár évvel ezelőtt volt egy MK1-es Focusom, 1.8 TDI ("c" nélküli, Endura blokkos), 160e km-nél kezdtem adalékot öntögetni az olajhoz cserekor. Nem emlékszem az anyag nevére, egy rokonom hozta az USA-ból nagyobb mennyiségben, de a fogyasztás csökkent (1-1,5 deciliterrel 100 km-re), a motorfék érezhetően kevésbé hatott, gondolom mert tényleg volt súrlódáscsökkentő hatása. Füstölni nem nagyon füstölt, szóval azt nem tudom mennyire csökkentette volna.


Ha gondolod próbáld ki, esetleg előtte nézz körül mit írnak a többi anyagról a neten. Biztosan van olyan fórum ami kifejezetten ilyenekkel foglalkozik.

2011. okt. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Szerintem is előbb inkább szétnézek milyen motort 'tisztító' és súrlódás csökkentő adalékokat lehet kapni, aztán majd kiderül hogyan tovább.
2011. okt. 30. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!