Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Letudnátok nekem ezeket a...

Letudnátok nekem ezeket a mondatokat fordítani németül? FONTOS, HOGY MÚLTIDŐ!

Figyelt kérdés
Hétfőn reggel hétkor keltem. Már reggel nagyon meleg volt. Tudtam, hogy egész nap meleg lesz. Gyorsan megkapáltam az utcán a virágoskertet. Dollyt elvittem sétálni amit nagyon élvezett. Anyával elmentünk a boltba bevásárolni. Utánna hazaértünk bekapcsoltuk a klímát és egész nap a lakásban voltam. Olvastam, rajzoltam, zenét halgattam. Van kötelező olvasmány is, de azok nem izgalmasak. Délután öt óra körül elmentünk a barátainkkal biciklizni. Nagyon jók tudnak lenni ezek a délutánok. Sokszor még az eső sem szakít el minket egymástól. Sajnos a kedvenc sorozatomnak vége van már. Így az esték unalmasak. Este fél 11-kor aludtam el.
2012. júl. 3. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Am Montag Morgen wachte ich um sieben. Der Morgen war sehr warm. Ich wusste, dass der Tag wird warm sein. Megkapáltam schnell die Straße hinunter, um den Blumengarten. Dolly machte einen Spaziergang ich wirklich genossen. Mutter ging in den Laden einkaufen. Nach dem wir nach Hause kamen, drehte sich auf das Klima und den ganzen Tag war ich im Haus. Ich habe gelesen, zog ich es, über Musik zu hören. Es gibt auch eine zu lesen, aber sie sind nicht spannend. Um fünf Uhr gingen wir zum Fahrrad mit Freunden. Sie können sehr gut an diesen Nachmittagen. Manchmal sogar der regen uns nicht brechen auseinander. Leider ist meine Lieblings-Serie schon vorbei. So sind die Abende langweilig. Am Abend schlief ich um halb elf.



Ez google fordítóból lett kimásolva, tehát valószínű tele van hibával, de kiindulási alapnak teljesen jó, és gondolom azért kell ilyeneket fordítanod mert németet tanulsz v ilyesmi, tehát ne várd már h majd vki helyetted megcsinálja az egészet.

2012. júl. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 webnyelv ***** válasza:

Montag morgen bin ich um 7 Uhr aufgestanden. Es war schon am Morgen sehr warm. Ich wusste, dass es den ganzen Tag sehr warm sein wird.


Egyelőre ennyi.

2012. júl. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm,egyébként nem azért kell
2012. júl. 3. 13:57
 4/6 A kérdező kommentje:
amúgy google fordítóból nekem is ment volna
2012. júl. 3. 13:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Aki tud, annak nem téma. 3 perc és kész! Na, ide figyelj!

-----------

Am Montag morgen bin ich um sieben aufgestanden. Es war schon Früh sehr warm. Ich wusste, dass den ganzen Tag lang sehr heiß sein wird. Ich hatte schnell noch an der Straße unseren Vorgarten gehackt. Ich bin mit Dolly spazieren gegangen, was sie sehr genossen hat. Ich bin mit meiner Mutter einkaufen gegangen. Nach dem wir wieder zu Hause waren, haben wir die Klimaanlage eingeschaltet und ich war ganzen Tag in der Wohnung. Ich las, zeichnete und hörte Musik. Wir haben Pflichtlektüre, aber die sind nicht wirklich interessant. Nachmittag gegen siebzehn Uhr bin ich mit meinen Freuden zum Fahrradtour losgefahren. Diese Nachmittage können sehr angenehm sein. Öfters kann uns nicht mal der Regen trennen. Leider ist meine Lieblingsserie ausgelaufen. So sind die Abende wieder langweilig geworden. Ich war um halb elf eingeschlafen.

-------

Sajnos nem írtad, hogy melyik múlt idöben, így csak találgatni tudtam.

2012. okt. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Melyik múlt? (Perfekt v. Praeteritum)
2016. márc. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!