Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Letudnátok fordítani ezeket a...

Letudnátok fordítani ezeket a mondatokat olaszra?

Figyelt kérdés

Lehetséges, hogy nyáron Olaszországba megyünk nyaralni, ezért kéne egy kis segítség. Tudnom kéne egy picit beszélni olaszul. Meg a kiejtés is... A mondatok/kérdések:


Jó napot/estét/reggelt!

Szia!

Mennyibe kerül?

Ez micsoda?

Elnézést.

Ezt kérem.

Köszönöm szépen!

Viszlát.

Talán.

Legyen szíves!

Mondja, megkérem ...!


Milyen mondatokra lenne még szükségem, mint turista? Ja és még egy kérdés: Mennyire beszélik Oo.-ba a németet? Leírnátok a kiejtést is légy szíves. Köszönöm előre is.


2012. febr. 11. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt neked írták:


[link]

2012. febr. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
OMG.:| Köszönöm!:)
2012. febr. 11. 20:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Kiegészítem magamat: tapasztalatom szerint az olaszok nem kedvelik a németeket, így ha németül próbálkozol, az nem biztos, hogy nyerő.

Egyébként viszont északon (Dél-Tirolban, igen, tudom, Tirol Ausztriában van, Dél-T. viszont Olaszországban), németajkúak élnek, de erős dialektust beszélnek, nem tudom, megérted-e őket.

Bár nem tudom, hogy a hegyekbe mész-e nyaralni, vagy a tengerhez inkább...

2012. febr. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
inkább tengerhez. Köszi még 1x. Próbálkozok továbbra is.
2012. febr. 13. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!