Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki ellenőrizné, hogy...

Valaki ellenőrizné, hogy helyesek-e ezek a mondatok (német)?

Figyelt kérdés

Van autóm:Ich habe den Auto.

Péter ott van:Péter ist dort.

Van ideje: Es hat die Zeit.

Honvágya van: Es,sie,er hat das Heimweh.

Otthon van: Er, sie, es ist zu Hause.

Van egy ötelet: Er, sie, es hat eine Idee.

Fáradt vagyok: Ich bin müde.

Itt van az asztal: Den Tisch ist hier.

Ő Janika: Er ist Janika.

Otthon vannak?: Sind sie zu Hause?

Van egy testvérem: Ich habe einen Bruder.

Nekik van egy kertjük: Sie haben einen Garten.

Félek: ezt nemtdom, csak úgy hogy Van egy félelmem: Ich habe eine Angst, itt hogy mondhatnám másképp?


2012. júl. 4. 19:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ich habe DAS Auto. (das Auto - tárgyesetben a das nem változik)

DER Tisch ist hier.


Félek: Ich habe Angst (vor + Datív - valamitől).

2012. júl. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

(Első hozzászóló vagyok)


Az utolsót úgy is mondhatod, hogy Ich fürchte mich vor...

2012. júl. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

fúúú most őszinte leszek kicsit belkeveredtem, tehát most oké az autósnál tárgyeset van, de az asztalos mondatnál amit kijavítottál ott nem alanyeset?

És ha én azt szeretném mondani, hogy pl:

Egy szép piros asztalt keresek, akkor itt már írhatom Den-nel?

2012. júl. 4. 22:13
 4/13 A kérdező kommentje:
jajj köszi amugy a segítséget
2012. júl. 4. 22:14
 5/13 anonim ***** válasza:

tárgyeset többnyire németben is úgy használod, mint magyarban.


Azért der Tisch ist hier. Bár én fordítva mondanám: Hier ist der Tisch.

Nem asztalt :S


Ezen kívül megjegyezd azokat az igéket, amik tárgyesetet vonzanak, pl. haben, és még ott használod, ennyi.

2012. júl. 5. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
jolvak köszi, de most akkor magyarban is gondok vannak nálam sztem mert egyszerűen nem értem den-t soha nem használunk?!
2012. júl. 5. 21:18
 7/13 anonim ***** válasza:
ha azt kérdeznéd, hogy MIT? akkor tárgyeset a magyarban, jele a -t. Pl. asztalt. Legegyszerűbb, ha rákérdezel.
2012. júl. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

köszi azt hiszem kezdem érteni, csak a könyv ami alapján haladok szerintem idétlenl van felépítve, ezért zavarodok bele néha, pl: amin kiakadtam, hogy még egy igeidőt se vettem át mert az a könyv végén van, de a tun igénél (az elején igeragozással kezd) van egy rész, hogy szélesebb felhazsánlási lehetőségei: tat, hat getan, na mire rájöttem, hogy miez mert nem írja csak példa mondatokat, hogy fordítsd érdekes... :)

de lenne még valami most csak tisztázásképp:

Ich sehe die Mutter. ez jelentheti azt, hogy Látom az anyát és azt is, hogy Látom az anyákat ugye? gondolom erre majd a szövegkörnyezetből lehet következtetni.

és ez a mondat: Ich gebe dem Vater der Kuli-ez helyes?

ezzel azt mondom, hogy Apának adom a tollat.

2012. júl. 6. 17:26
 9/13 anonim ***** válasza:

Az 'Ich sehe die Mutter.' az csak azt jelenti, hogy: 'Látom az anyát.' Ha az 'anyákat' akarod kifejezni, akkor többesszámot kell használni. Ez az anya esetében 'die Mütter'. Szóval az a mondta, hogy 'Látom az anyákat.' az úgy van, hogy: 'Ich sehe die Mütter.'


A második mondat sem helyes. Helyesen: 'Ich gebe dem Vater den Kuli.' Hogy miért? Nézzük magyarul: 'Én adom apának (kinek?) a golyóstollat (mit?). Tehát az 'apának'-ra ha rákérdezel, akkor láthatod, hogy az 'apa részére' adja, tehát részes esetbe kell tenni. Ez der->dem. Ezzel nincsen baj. Utána kérdezz rá a tollra. Mit ad az apának? Mit? A tollat. Tehát mivel a főneven tárgy rag van (-t betű), ezért németben is tárgyas esetet kell használnod. Ez ez esetben: der->den. Tehát: 'Ich gebe dem Vater den Kuli. (És ha kiírod főnévként, akkor mindig előbb a részes esetű és utána a tárgyas esetű áll.)


(A geben ige egyébként egy 'tárgyas ige'. Ez annyit jelent, hogy ha mondod magyarul is, hogy: 'Adok neked egy ....-t. Tehát bármit mondasz mindig tárgyesetben fogod mondani.)


Remélem tudtam segíteni. ;)

16/F

2012. júl. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

húhh köszönöm naná, hogy sokat segítettél :)

teljesen érthető nemis tudom hogy ezt hogy nézhettem be ennyire.

2012. júl. 9. 00:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!