Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz a közép ill....

Mennyire nehéz a közép ill. felsőfokú nyelvvizsga? Melyiket lesz célszerűbb megcsinálnom a diplomához, középfokú nyelvvizsga szakmai résszel kiegészítve vagy felsőfokú német nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Ősszel akarok német nyelvvizsgát tenni középfokon, de a közgazdaság érdekel, a diplomához pedig szükség lesz felsőfokú vagy középfokú szakmai résszel bővített nyelvvizsga kell.


Mennyire nehezek ezek a német nyelvvizsgák:

- Középfokú nyelvvizsga,

- Középfokú szakmai résszel bővített nyelvvizsga,

- Felsőfokú nyelvvizsga?



2012. júl. 8. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a szakmai a legkönnyebb, végülis ott "csak" a szakmai nyelvet kell tudni, be van korlátolva, hogy mit kérdezhetnek. Én csináltam németből közepet és felsőt is, nehézségi különbséget igazából csak a magnónál és a szövegértésnél vettem észre, és kapaszkodj meg, szóbeli résznél könnyebbet kaptam felsőn, mint közepen. Egyébként egy erős középfokú tudással simán le lehet tenni a felsőt. (nekem is így lett meg)
2012. júl. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)


A nyelvtant, ha átnézem + gyakorlom, azzal szerintem nem lesz gond, azt szeretem és jól is megy. Beszélgetni szerintem viszonylag jól tudok, tehát a szóbelitől sem tartok. A levélírást egyenesen imádom, mindig jól sikerül a dolgozatokban. A szövegértés erős közepes, viszont a magnóstól félek, az nem annyira megy jól.


Egyébként levélírásnál van valamilyen mintalevél, ami kapcsán írni kell nekünk?

Úgy tudom, érettségin így van, és nálunk a témazáró dolgozatoknál is így van. Írtak nekünk egy levelet és arra kell válaszolni.

2012. júl. 8. 12:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyilván nyelvvizsgától függ, hogy van-e minta, vagy nincs. De általában nincs.(Ecl,Euro)Kapsz egy 3-4 soros szöveget, hogy "a szomszédba új ember költözött, hangosan hallgatja a zenét, írj neki, hogy ez téged mennyire zavar stb..."
2012. júl. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én most csináltam Goethe B2-t, és azt kell h mondjam, hulla egyszerű volt.. bár még várom az eredményt, de szerintem tényleg könnyű volt.
2012. júl. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!