Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki megtudná mondani, hogy...

Valaki megtudná mondani, hogy mekkora szókincsre lenne szükség?

Figyelt kérdés
Angolt tanultam több évig és már van egy középfokú nyelvvizsgám, de szeretném tudni mekkora szókincsre lenne szüksèg ahhoz hogy valaki perfektül beszéljen angolul, és mekkora szükséges ahhoz, hogy tökéletesen elboldoguljak Angliában vagy az USA területén. Aki tökéletesen beszél illetve kint él, az kérem próbálja meg megítélni. Köszönöm.

2012. júl. 13. 10:14
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocs az esetleges hibákért.
2012. júl. 13. 10:16
 2/5 anonim ***** válasza:
Az alapszókincs olyan 3000 szó, amivel speciális helyzeteken kívül kvázi minden hétköznapi szituációban el lehet boldogulni. Persze ez messze van a perfekttől.
2012. júl. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2012. júl. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is találtam egy szótárt a leggyakoribb 3000 angol szóról, bár az szerintem ennek a belinkelt szónak a koppintása. A perfekt folyékony nyelvtudáshoz valyon mennyi kell 10000 szó?
2012. júl. 13. 16:52
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


ez talán segít, a lényeget összefoglalom: egy átlagos felnőtt aktív szókincse 3000-5000 szó a passzív szókincse pedig 5-10 ezer szó, azaz a fenti szótár jó kiindulás lévén, hogy a leírás szerint pont az a lényege, hogy Oxfordban a leggyakrabban használt 3000 szót gyűjtötték ki. Ezért ez egy jó aktív szókincs. Ehhez járna még egy passzív szókincs, amit megértesz de nem feltétlenül használsz, ezt angol szövegek olvasásával fejlesztheted (szövegkörnyezetből elég sok szót meg lehet fejteni szótárazás nélkül is).

2012. júl. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!