Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek lengyelül vagy...

Szerintetek lengyelül vagy ukránul tanuljak inkább?

Figyelt kérdés
Nekem mind2 nyelv tetszik, talán a lengyel kicsit jobban... melyiket érdemesebb elkezdeni?:)

2012. júl. 13. 12:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez csak attól függ, hogy mi a célod vele.
2012. júl. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Lengyelül.

Ha az irodalmi részét nézem, akkor egyértelműen.

Ha gazdasági vonalon szeretnéd kamatoztatni, szerintem akkor is! Az ukránok jó része beszél oroszul, illetve rengeteg kárpátaljai magyar van, akivel nem veszed fel a harcot.

2012. júl. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Mego ***** válasza:
Szerintem is lengyelül hisz az a legtöbb szempontból hasznosabb,de sok-sok kitartás kell minden nyelvhez!Magyarországon nem nagyon népszerű nagyon egyik se!:)
2012. júl. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Tényleg csak attól függ, hogy mihez akarsz vele kezdeni. Egyik nyelvet sem beszélik itthon túl sokan, de talán a lengyelt azért is érdemesebb választani, mert EU-s ország, no meg a magyarokkal jóban vannak. Engem csak a kiejtés bonyolultsága tartana vissza, de gondolom, ha belejössz, ugyanolyan természetes, mint az ukrán cirill ábécé.

Ukránt pedig tényleg beszél a kárpátaljai magyarok egy része, és ugye megint azzal jöttek itt, hogy úgyis mindenki tud oroszul. De azért azt is figyelembe kell venni, hogy nyugaton úgyis ukránul beszél a többség, vagyis ha kimész oda, illik beszélned a nyelvet. Az ukránra csak annyit tudok mondani, hogy ez már tényleg azon múlik, hogy akarsz-e kezdeni vele valamit.

A lengyelre voksolnék, de ezekhez nyelvekhez elég nagy kihívás lesz rendes tanárt találni. Azon amúgy nem gondolkoztál, mi lenne, ha előbb egyiket, aztán másikat tanulnád meg? Ebben az esetben azt mondanám, hogy előbb ukránt, aztán lengyelt kéne megtanulni.

2012. júl. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat...

utolsó: arra nem gondoltam, hogy mindkettőt megtanulom, mert csak egy szláv nyelvet akarok, de azt mindenképpen :D

2012. júl. 16. 13:48
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor tanulj lengyelul, en is azt tanultam.
2012. júl. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Végülis ha tudsz egy szláv nyelvet, nagyjából (hangsúlyozom, nagyjából) megérted a többit is.
2012. aug. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

attól függ.

ha van egy biztos alapot, a lengyel/ukrán nyelv tanulására, hajrá, itt a lehetőség. azt is megteheted hogy megtanulod mindkettőt.

2012. aug. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Részemről még egy voks a lengyelre (mint Legynelo-ban élő személy). Minden szempontból jobban jársz a lengyellel, mint az ukránnal. ;)
2012. aug. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Tanulj oroszul. :-)
2012. szept. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!