Filmek angolul?

Figyelt kérdés
Már kb egy fél éve nézek sorozatokat angolul angol felirattal kb 90%át megértem. Érdemes lenne elkezdeni felirat nélkül is, vagy nem?
2012. júl. 15. 13:10
 1/4 A kérdező kommentje:
esetleg akik már annyira jól beszélik és értik az angolt, hogy felirat nélkül szoktak nézni filmeket, ők hogy jutottak el odáig?:)
2012. júl. 15. 13:11
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is rengeteg filmet/sorozatot nézek angolul. Néha, ha nincs felirat, vagy ha nem jó (pl csúszik, nem passzol a fordítás stb.) akkor inkább megnézem felirat nélkül. Szerintem nézz meg pár részt felirat nélkül, és majd látod, hogy mennyire érted, vagy hogy mennyire nem. Veszíteni valód nincs. :)
2012. júl. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Már nyugodtan elkezdhetted volna korábban is felirat nélkül nézni. Eleinte nehéz lesz, hogy nagyon koncentrálnod kell arra, hogy mit mondanak (nem csak "olvasni", mint a feliratnál), de hamar hozzá fogsz szokni.
2012. júl. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
84%

Először meséket nézz felirat nélkül. A gyerekekhez szóló rövid, 15-20 perces rajzfilmek nyelvezete egyszerűbb, kevesebb a szleng, hamarabb meg lehet érteni. És NEM Spongyabob a gyerekmese, meg a Simpson család és South Park, mert azoknak elég nehéz a nyelvezete + inkább a gyerekesebb, de idősebb korosztályt :) próbálja meglovagolni. Rendes mesén a Thomast és társait értem. Ha az megy, remélhetőleg kedvet kapsz tőle, és utána érdemes belevágni az erősebb filmekbe is.

Illetve a mese mellet egyszerűbb, érthetőbb egy sportközvetítés (ha olyan sportág amit amúgy is kedvelsz és ezért utána szoktál olvasni neten is), vagy díjátadók, stb.

2012. júl. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!