Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék megtanulni angolul?

Hogyan tudnék megtanulni angolul?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, elég régóta tanulom az angolt, de soha nem voltam valami erős csoportban ezért majdnem egyenlő a nullával a tudásom, szókincsem azért egy kicsi van, de mondatot nem tudok összerakni. Mindenféle módszer érdekel. :)
2012. júl. 14. 20:20
 1/5 gelazso ***** válasza:
a legkönnyebb ha zenét hallgatsz és fordítgatod szótárral a szöveget. így lazán megtanulod és a kiejtés is angolos lesz. persze ne valami hülye szövegü disco zenére gondolok :-)
2012. júl. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
az a baj hogy ígyis inkább a szókincsem fejlődik, mert mondatot nem tudok lefordítani, vagy ha sikerül nem értem meg hogy mi miért van úgy :S de azért köszi! :)
2012. júl. 14. 20:34
 3/5 anonim válasza:

Én azért is tanultam meg könnyen, mert nagyon szeretem a nyelvet... ezért volt kicsit necces a némettel, mert az kevésbé:)


Vegyél angol könyvet, vannak könnyített olvasmányok (bookworms cím alatt futnak, ha jól tudom...)


Én vettem (és most is veszem) az 5 perc angol magazint. Vannak benne mindenféle cikkek, mellé szószedettel, hallgatás, nyelvtan stb.:) Szóval nagyon jó.


Nyelvtant az Oxford könyvből tanulgattam. Szóbelire pl. az 1000 kérdés 1000 válasz a legjobb könyv szerintem.


E mellett pedig állandóan néztem filmeket angolul, az elején angol! felirattal, aztán már egyre jobban kezdtem belejönni, "megszokja" a füled, utána már mehet felirat nélkül. Mindenféle sorozatokat, filmeket néztem. Az elején érdemes olyannal kezdeni, amit már láttál többször magyarul, így biztos tudod miről van szó.


Azért is jó, mert a legfontosabb szerintem a szókincs, ebből tanulsz szavakat is, látod hogy néz ki egy párbeszéd, nem csak ami az angol könyvekben van...


Nagyjából ennyit tudtam segíteni, én 2,5 éve kezdtem(igaziból idén kezdtem el igazán tanulni), idén májusban felsőfokúztam.

2012. júl. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen! :)
2012. júl. 14. 21:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Angol nyelv:

Csordás Norbert angol nyelv könyv


Aztán:


English Today Video Course

Angolul könnyű

EnglishBox

Follow Me BBC English Video Course

Extra BBC English Video Course

Relaxa Angol Villám

Learn English with Jennifer Lessons for Beginners Video Course

English For you efu Video Course

Angol CD intenzív nyelvtanfolyam

English in 20 minutes a day

Callan Lessons

Assimil English


gyerekeknek:


Gogo loves English

English Time

2012. júl. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!