Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy van angolul az, hogy...

Hogy van angolul az, hogy "mindegy" meg hogy "nincs kedvem"?

Figyelt kérdés

Tudtok ilyen oldalakat mondani, ahol ilyen fajta kifejezések vannak?

Köszi a válaszokat. :))


2012. júl. 18. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:

whatever

I don't feel like doing sg

2012. júl. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
"Whatever" és a másodikat egészen így nem használják vagy legalábbis elsőre nem jut eszembe semmi. "I am not feeling up to it to", "I don't feel like doing it", "Not interested", "not in tune for it": ilyen kifejezések jutnak eszembe.
2012. júl. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindegy - I don't mind

Nincs kedvem... - I don't feel like + ige inges alakja


Persze van még több lehetőség is.

2012. júl. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Antimod ***** válasza:

Esetleg még az


1) I don't care


és az


2) I'm not in the mood for


jöhet szóba.

2012. júl. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
anyway is jelent mindegy-et és a másikat úgy is mondják hogy I don't want to.... sg . De az előbbieket sűrűbben mondják , amit én írtam ezek ritkábban használatosak erre de csak leírtam mindenesetre!
2012. júl. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 webnyelv ***** válasza:
Jók, amiket előttem írtak. A mindegyre kapásból azt mondanám, hogy "It's all the same", de szövegkörnyezettől is függ, pl. a "Nem érdekel" jelentésben I don't care, amit már írtak.
2012. júl. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!