Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jó ötlet az angol szókincsemet...

Jó ötlet az angol szókincsemet fejleszteni, direkt ebből a célból kiadott könyvek segítségével?

Figyelt kérdés
Felsőfokra készülődök, a szótanulással kicsit gondban vagyok. Valakinek valamilyen tapasztalata ezekkel a könyvekkel kapcsolatban, hogy mennyire hatásosak?
2012. júl. 18. 22:31
 1/7 gelazso ***** válasza:
èn szótárból fejlesztettem a szókincsemet.most kinn élek és jól megy. a sok könyv nem helyettesítheti a magolást. tanulni ismételni és az egészet újból. hajrá
2012. júl. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én is a magolás híve vagyok szavak terén, tehát próbálom letakargatni, mondatokat mondani a szavakkal, viszont olyan sok van néha, hogy azt lehetetlen egyszerre megtanulni, észben tartani meg ismételgetni újra és újra...

Kb. minden módszerrel próbáltam már tanulni, pl. a kártyás módszer sem volt rossz, egyetlen egy probléma ezekkel, hogy nagyon sok idő megcsinálgatni a kártyákat.

2012. júl. 18. 22:38
 3/7 bmr válasza:
valakinek a lefekvés előtti relaxkazetták vagy hangoskönyvek is bejönnek. kikapcsolódásnak pedig olvass angol regényeket eredetiben. A kiadványok (pl az ezer kérdés, 1000 válasz című könyvecske) annyiból jók, h nagyjából összegyűjtik neked a témakörhöz szükséges szókincset, és mondatokba rakva tálalják, így a vonzatok, prepozíciók is könnyebben tanulhatóak, de azokat is csak szótárazással, szótárfüzettel érdemes tanulni. Ha van fölös pénzed, vehetsz egyet/ jobb esetben kölcsönözhetsz a könyvtárból, de anélkül is teljesíthető a nyelvvizsga. Az én angoltanárom azzal nyüstölt, hogy Huxley egész Szép új világ című regényét ki kellett szótáraznom :/ Szóval nagyjából bármilyen könyv megteszi, csak olvass sokat, de a szókincs változatossága (gazdaság, politika, környezetvédelem stb). Nem csak a szókincs miatt hasznosak - pl összefoglalják az angol törvényhozási/oktatási stb rendszert, amit nem árt tudni, ha nyelvvizsgára mész, nehogy belekérdezzenek...
2012. júl. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én viszont nem vagyok a magolás híve.

Filmeket néztem, és könyveket olvastam. Regényre gondolom, nem tankönyvre.

Nekem így működik csak a dolog, próbáld meg esetleg te is.

2012. júl. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)

A filmnézés nem jön be túlságosan, felirat nélkül valamelyik film eléggé nehezen érthető.Ha közbe keresgélek meg bogarászgatom a szavakat, hogy mi lehetett az, akkor meg megöli az egészet, ugyanez van az olvasásnál is.

Ennél a szinten már úgy veszem észre, hogy mindegy, nem számít, hogy nem értek meg pár szót az olvasmányokba mert anélkül is megértem.

Ha leülök szavakat tanulni és egyesével kiszótárazgatni a dolgokat, azzal csak azt érem el, hogy még jobban megutálom.

Azért kérdeztem rá ezekre a könyvekre, mert úgy látom, hogy ez talán így tanulhatóbb lenne különböző feladatokkal.

2012. júl. 19. 11:45
 6/7 anonim ***** válasza:

A könyvolvasást meg filmnézést nem is úgy gondoltam, hogy szótárazz. Isten ments. :) Csak simán hallgatni meg olvasni is elég. :)

Én a spanyolt úgy kezdtem el olvasni, hogy kb. 10 szót ismertem... Az első könyv végére már ismertem mondjuk 100-at is. :P

Aztán most meg már mindent megértek. Ehhez csak türelem meg kitartás kell, tök jól működik a dolog. :)


De persze úgy csináld, ahogy neked jó!

2012. júl. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mátyás3 ***** válasza:
Én is az angol nyelvő film és sorozatnézésre, illetve angol nyelvű regények olvasására szavazok, nekem bevált nagyon.
2012. júl. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!