Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményed a BME nyelvviz...

Mi a véleményed a BME nyelvvizsgáról? Jó? Érdemes a TELC helyett ezt letenni? Tényleg nehéz és sietni kell a feladatok kitöltésével?

Figyelt kérdés
2012. júl. 18. 23:50
 1/8 reptoid ***** válasza:

Szerintem nem, nekem teljesen bejött.

Amikor voltam, akkor a vizsgázók fele az idő 2/3-adánál már beadta. Akkor kicsit megijedtem, hogy húúú ilyen nehéz lesz a folytatás, hogy mindenki feladja, vagy ilyen könnyű? :D Aztán szerencsére könnyű volt.

2012. júl. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Áhh, nem kell sietni. Nekem arra is volt időm, hogy megírjam a levelet meg a fordítást, majd szépen, gyönyörű kézírással, komótosan átmásolgassam a válaszlapra. Ja, és még így is fél órával a vége előtt sikerült beadnom.
2012. júl. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Nekem is BME-s angol középfokú nyelvvizsgám van. Erőlteljesen a logikára épít, és rengeteg időt kapsz rá. Tényleg macerás amúgy, a hallásértés nem olyan nehéz, csak nagyon oda kell figyelni. Az olvasásnál is nagyon koncentrálni kell, érdemes a fordítást meg a levelet utoljára is hagyni, az már tényleg nem nagy dolog. Annyit a fordításról (angolról magyarra kell fordítani), hogy nagyon egyszerűnek tűnő szöveget kapsz, de nagyon könnyű félrefordítani. Nekem például a próbavizsgán olyat kijavítottak, hogy "metszve", tanár levont érte egy pontot, és feléírta, hogy az nem metszve, hanem vésve. Arra kell figyelni, hogy értelmes legyen, összefüggő, és akkor teljesen jó lesz. Mondom, amire nagyon figyelned kell, az a szövegértés. Azon sokan szoktak bukni.

A nyelvtani rész nagyon egyszerű, arra nem is kapsz sok időt (azt hiszem háromnegyed órát, három feladatra), de tényleg elég rá.

Szerintem jobb, mint a Telc. Abban ugyan nem, hogy a TELC nemzetközileg elfogadott, a BME pedig "csak" államilag, de a BME-n tényleg igazodnak a mottójukhoz: "Azt szeretnénk megtudni, hogy a vizsgázó mit tud, és nem azt, hogy mit nem tud!" És persze használható szótár is. Telcen nem.

Szóbelin is nagyon kedvesek a vizsgáztatók, én pont egy könnyű szóbeli feladatsort kaptam, a többi sem vészes.

Nem kell parázni, aki tisztában van az alapvető nyelvtannal, ügyesen tud válaszolni a szövegértési feladatokra, jól tud fordítani, megérti a menetét, annak sima ügy.

Pont a BME-t csináltam meg, miután megbuktam a Telcen. Elmondanám, hogy a Telc azonkívül, hogy a legdrágább nyelvvizsga, elég szarul is van összeszerkesztve. Mind feladatokban, mind időben. Ott kapkodni kell, ráadásul a nyelvtan baromi durva, az olvasás nem nehéz, de a levélre max fél órád van, 150 szavas terjedelemre.

Arra a vizsgára gyúrni kell. Ha már nemzetközileg elfogadott vizsgára mennék, akkor tuti ECL.

(Megjegyzem, én megcsináltam a Telces vizsgafelkészítőkönyv összes feladatát, és ígyis ki tudtak velem baszni hidegvérrel)


Tehát BME.

2012. júl. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13%
Ja, kérem szépen a zöldet. Sokat írtam.
2012. júl. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

TELC-en durva nyelvtan? Ne röhögtess. Látszik mennyire vagy képbe, nem csodálkozom, hogy nem sikerült. TELC az majdnem hogy csak szókincsre épül.

Én csak annyit tudok mondani, hogy azt válaszd amelyikbe szimpatikusabb feladatok vannak és azokat kell jól begyakorolni, hogy ne ott kezdj el bámulni, hogy mi a francot kell csinálni.

2012. júl. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%
Egyelőre a saját házad táján kellene söprögetned, ami a nyelvtant illeti.
2012. júl. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
25%
El ne szállj magadtól. :D Látom nem bírod a kritikát, én meg azt nem, hogy valaki hülyeségeket irkál olyanról amiről fogalma sincs.
2012. júl. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ment a zöld.

Amúgy pont ez a megtévesztő! Mindenki mást mond, teljesen szubjektív...

2012. júl. 19. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!