Angol gyakorlás?

Figyelt kérdés
Elöljárószókat és a többes számot hogyan tudom gyakorolni ?? Van erre valami módszer ? Vagy egy internetes oldal ? Értelmes válaszokat légyszíves !
2012. júl. 19. 13:00
 1/3 webnyelv ***** válasza:

Pl. itt vannak elöljárószós kifejezések:


[link]


Egyik megoldás, ezekkel a kifejezésekkel (tetszőleges) mondatokat alkotni. Utána ezeket a mondatokat átteheted többes számba ott, ahol egyes szám volt.

A többes szám nem nehéz, mire gondolsz, mit kell azon belül gyakorolni? pl. a city - cities -jellegű "változásokat", amikor y-ból ie lesz? vagy amikor a ch után egy "e" is bejön az "s" előtt? Mert ezeket és a pár rendhagyó többes számú főnevet leszámítva nem bonyolult az egész.

2012. júl. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ! Hát a többes számot nem tudom milyen formában , csak mondták , hogy ilyen lesz a tesztben miszerint elosztanak csoportokba gimibe . És arra szeretnék kicsit gyakorolni .
2012. júl. 19. 16:29
 3/3 webnyelv ***** válasza:

A többes számot még mindig nem teljesen értem, hogyan érted. A főnév többes számára gondolsz csak, vagy az igére is?

Itt van egy kis segítség, az elején amit az -s végződésről írok, és a végén a főnév többes számáról. Kiejtési szempontból a főnévre is igaz.

[link]


Kevés a kivétel a főnév többes számában, pl. child-children, woman-women, man-men, mouse-mice, goose-geese, ox-oxen stb., meg néhány főnévnek nincs többes száma, pl. sheep, fish, valami meg eleve többes számú, pl. police. Nem tudom, tőletek miket kérnek.

2012. júl. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!