Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a leghatékonyabb nyelvtanul...

Mi a leghatékonyabb nyelvtanulási módszer?

Figyelt kérdés

Angol és német nyelvből van egy bizonyos passzív szókincsem, ami inkább az írásos szöveg értelmezésére hagyatkozik, de megszólalni nem nagyon tudnék. Illetve folyékonyan fordítani sem. Mivel lehetne ezt áttörni és érdekes lenne a leghatékonyabb mód.

Volt régen a magolás, aztán sokan hirdettek mindeféle relaxációs és "szuggesztopéd" módszerről, "felejtse el a magolást" szlogennel. Szóval valamiféle korszerű és hatékony nyelvtanulási szisztémát keresek. Olyanok válaszát várnám, akik perfekt beszélnek valami idegen nyelvet és tapasztalatból meg tudják mondani, hogy jutottak el eddig. Köszönöm.


2012. márc. 16. 08:06
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Hát egyrészről a motiváció! Világ életemben utáltam a német nyelvet, a mai napig csodának tartom, hogy meg lett belőle a nyelvvizsgám. Azóta viszont nem használom a nyelvet, nem is érdekel. Ellenben az angolért mindig is bolondultam, a középfokú után egyedül eljutottam a felsőfokig és letettem elsőre a nyelvvizsgát. Tehát a motiváció az elsődleges. Először ezt döntsd el magadban, hogy te magad akarsz e nyelvet tanulni, vagy muszájból?


Egyébként én a tanulótársat tudom ajánlani. Akár itt GYIK-en is találhatsz, ha keresel, nagyon jó! Mi a tanulótársammal skype-oltunk heti 2-3 alkalommal, témákat dolgoztunk fel, kikérdeztük egymást stb. De volt ,hogy simán csak beszélgettünk átlag dolgokról. Na ez hatékony módszer! Először is használod a nyelvet, tehát nem passzív hanem kifejezetten aktív tudásod lesz. Másrészről az emberben ilyenkor kialakul egy természetes versenyszellem, ha a társad vmit tudott, de te nem akkor automatikusan küzdeni fogsz, hogy te is tudjad. A tempót ti diktáljátok ,azt is, hogy miből hogyan tanuljatok.

2012. márc. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!