Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most szerintetek valóban...

Most szerintetek valóban olyan okosak a mai fiatalok (középiskolások), hogy már középiskolásként több nyelvből szereznek középfokú nyelvvizsgát, esetleg még egy felsőfokút is, ahogy olvasgatom itt a hozzászólásokat?

Figyelt kérdés

Vagy ez a sok nyelvvizsgás csak kamu? Továbbá miért van az, hogy olyan sokan nyelvvizsgáznak a mostani középiskolások, és a nem sokkal idősebbek meg azért nem kapják kézhez a diplomát, mert egyetlen középfokú nyelvvizsgát sem tud felmutatni?


Ti mit gondoltok erről?


2012. júl. 19. 15:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
32%

Két emeltszintű és egy középszintű nylevvizsgám van, és most érettségiztem gimnáziumból. "Olyan okosak a mai fiatalok" - milyen cuki általánosítás... valaki okos, valaki nem. Valaki pedig a matekhoz ért, valaki a fizikai mérésekhez, valaki a rajzoláshoz, valaki a nyelvekhez, valaki jól beszél angolul, valaki pedig gyönyörű agyagedényeket készít. Most mi azon a csoda, ha valakinek van pár nyelvvizsgája?:O


A második, diplomás kérdésed meg jogos, szerintem az is közrejátszik benne, hogy a most diplomázott fiatalok még nem a gép előtt töltötték a szabadidejüket 16 évesen - és nekem pl. az segített az angoltanulásban, hogy filmeket néztem, gépen játszottam, fórumoztam, külföldiekkel haverkodtam stb... Ma könnyebb nyelvet tanulni



18/L

2012. júl. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%
Kedves 18/L a tipikus esete vagy a stréber kategóriának, akit csak a hozzá hasonló barátnői kedvelnek.
2012. júl. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
Szia! Én is nyelvvizsgázni akarok és még beletartozok a "mai fiatalok" kategóriába. Szerintem nem vagyunk okosak (bocs a kivételnek) legalábbis én biztos nem. Nekem pont azért kell a nyelvvizsga mert hülye vagyok... jövőre érettségizek és nem bízok abba hogy jól fog sikerülni ezért a pluszpont miatt kell.. Aki meg azt mondja hogy könnyű, meg több nyelvvizsgája is van az vagy zseni vagy hazudik. (inkább a második)
2012. júl. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nagyban közrejátszik az iskola és a tanárok hozzáállása a dolgokhoz. Én német kéttannyelvű gimibie jártam,most érettségiztem. Nekem van egy angol közép és német felsőfokú nyelvvizsgám. Angolból csakis azért sikerült mert a tanárunk arra hajtott ,hogy minél jobban tudjunk beszélni és csak a nyelvvizsgára koncentráltunk így a csoportom majdnem összes tagjának lett nyelvvizsgája, míg a másik csoportban egy sincs. Szerintem szerencse is kell a nyelvvizsgán pont ,mint érettségin. Én egy nagyon lusta ember vagyok a tanulás terén és mégis sikerült.


Ami a másik kérdést illeti szerintem sokkal egyszerűbb a középiskolai évek alatt letenni egy nyelvvizsgát ,mint a keményebb egyetemi évek alatt. Halasztgatni nem jó, mert semmi se lesz belőle.

2012. júl. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
45%

hát azt gondolom hogy minden csak pénz kérdése sajnos, akik több nyelvvizsgával rendelkeznek 18 évesen biztos vagyok benne h többségük mondom mégegyszer többségük mert biztos akad kivétel, de vagy tanfolyamra járt vagy magántanárhoz amit nem mindenki engedhet meg magának.arról nemis beszélve h maga a vizsgadíj mennyi pláne ha több

és szerintem nincs olyan h vki okos mindenki tud nyelvet tanulni jó körülmények között de persze olyan alap dolgok mint szorgalom stb mint mindenhova ide is kell... és most leginkább a pontokhoz kell nekik, mint nekem is elsődleges célom az volt h pluszponthoz jussak vele és nyílván egy papír nem fontos mert akárhova mész demár lerágott csont szóval az számít h meg e tudsz mukkani blabla....a legjobb módszer még mindig az ha külföldön vagy olyan környezetben ahol rávagy kényszerűve h használd, az meg az oktatás hibája h nem elég színvonalasak a nyelvórák, dehát nem vélelten ezis kivan találva :D

2012. júl. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%
Egy gimnáziumban két középfokú nyelvvizsgához pl nem kell olyan okosnak lenni. Nekem úgy tűnik, ha neked nem sikerült akkor biztosan másnak sem hozzáállással mentegeted magad :)
2012. júl. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
8%

Kedves 2/6-os válaszoló!


Strébernek azokat mondják, akik sokat tanulnak, seggelnek, hajtanak a jó jegyekért - elárulom neked, az érettségit megelőző hetet meg pár földrajz vaktérképet leszámítva soha a büdös életbe nem tanultam - legalábbis nem úgy, amit tradicionális "könyvfölöttülős" tanulásnak hívunk. Nyelveket meg pláne nem. Szóval szerintem ne ítélkezz :)


A 18/L

2012. júl. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
13%

"Aki meg azt mondja hogy könnyű, meg több nyelvvizsgája is van az vagy zseni vagy hazudik. (inkább a második)"


Arra esetleg nem is gondolsz, hogy valakinek simán jó a nyelvérzéke, szívesen tanulja, stb? :D

Én pl. az ilyen gyönyörű grafitrajzokról nem hinném el, hogy valaki tényleg szabadkézzel, egy árva ceruzával rajzolta - mivel nekem SEMMI tehetségem nincs hozzá, még a pálcikaemberem is csúnya. De különbözőek vagyunk, máshogy működik az agyunk... Egyetértek azzal, aki azt mondja, hogy akinek nem sikerül, azzal mentegetőzik, hogy biztos másnak sem.


Könnyűnek nem volt könnyű az angol felsőfok, de meg azért nem haltam tőle - bár volt mit csinálni (TELC)... És 89%os lett. És nem, nem jártam magántanárhoz, és kint sem voltam - ezt nem önfényezésből mondom, hanem mert biztos valamelyik válaszoló ezzel jött volna...



Most akkor itt pár ember szerint ilyen poliglóták, akik 10 nyelven beszélnek jól, nem is léteznek?:D

2012. júl. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

A kérdést nem provokációnak szántam, hanem tényleg érdekel a háttér, a miért.


Erre pedig csak az illetékesek (középiskolások, akiknek van nyelvvizsgájuk és államvizsgázott, de nyelvvizsga híján még nem diplomások) tudnak válaszolni, tapasztalatból

Azért írtam ki erre az oldalra a kérdést.

Tehát nem provokációnak szántam. :)


Köszönöm az eddigi válaszokat, és várom még mások meglátásait. :)

2012. júl. 19. 17:56
 10/18 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem középiskola alatt két középfokút szerezni egyáltalán nem nagy kunszt. Nekem is megvolt, és nincsenek különleges képességeim. Ha már felsőfokúi vannak az embernek az nagyobb szám, de még az sem az extrém kategória. A középfokú nyelvvizsga egyáltalán nem magas színvonal. Ha valaki általánosban végig tanult egy nyelvet, akkor valamilyen szinten elvárható, hogy gimi közben lerakjon belőle egy nyelvvizsgát.

Egyetértek egyébként az első válaszolóval, van aki ehhez ért, van aki máshoz. Igen, vannak páran, akiknek nem sikerült letenni egyetlen nyelvvizsgát sem és így nem kapják meg a diplomájukat. Van, akinek nehezen megy a nyelvtanulás, nézz csak körbe, hány embernek van még a saját anyanyelvével is gondja...

2012. júl. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!