Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Telc német. Ez a módszer bejöhet?

Telc német. Ez a módszer bejöhet?

Figyelt kérdés

Szóval.

A magnóhallgatás borzasztóan megy, rengeteget gyakorlok, a többi feladattól is elveszi az időmet. De semmi javulás..az idő bezzeg szorít.

Ugye 20 állítás mellé kell igazat, vagy hamisat ikszelni. 60% már nagyon jó, siker, de 40% alatt nem szabad teljesíteni, mert akkor bukta van. Azaz 8 kérdésre JÓ választ kell adnom.

Na mármost. Sajnos a 40%-ot célzom meg. Ha mindennhova csak igazat, vagy csak hamisat írok, az bejöhet? El lehet érni vele 40%-ot?:S


Nem kell kötekedni, sajnos, tudom, hogy ez elég gáz.:((

Higyjétek el..tévét nézek, hallgatok, filmeket. Volt amikor egy egész nap csak német tévét néztem. Már unom, hogy nincs javulás..az a 40% legyen meg.:(


2012. júl. 19. 19:12
1 2 3
 1/25 Vak Bottyán ***** válasza:

Elméletileg sikerülhet, biztosan nem lehet akkora eltérés az igaz és a hamis válaszok száma között. De ha mondjuk a megoldások 70% igaz, 30% hamis, és te mindenre hamist írsz, az ciki. De szerintem durván fele-fele arányban lehetnek. Úgyhogy ilyen szempontból talán működhetne a terv.


Viszont a teszteket is emberek javítják, és szerintem a javítónak feltűnhet, hogy "jé, ez a vizsgáztató fogta a tollát, és szépen beírogatta az X-eket egymás alá". És azért annak minimális az esélye, hogy a vizsgázó tényleg úgy gondolja, hogy az összes válasz igaz/hamis. Úgyhogy lehet hogy a javító azt mondja a feladatra, hogy nem megfelelően lett megoldva, vagy mittudomén, és nem kapsz rá egy db pontot se. De vizsgáld át alaposan a vizsga szabályzatát, hátha efféle kiskapuk maradtak benne. De azért én nem kockáztatnám meg, hiszen ha nem fogadják el, kihajítok egy rakás pénzt az ablakon.


A hallásértéshez: ha rengeteget gyakorolsz, filmeket nézel, tévézel, ilyesmi, akkor lehet hogy igazából azzal van a gondod, hogy nem ismersz néhány fontosabb szót, amit mondanak. A hallásértés gyakorlása közben törekedj továbbra is az erőteljes szókincsfejlesztésre, és akkor annak is javulnia kell. Főleg hogy ide főként csak passzív szókincs kell. Miközben nézed a filmet, tévét, akármit, erősen koncentrálj rá. Próbáld vizualizálni, elképzelni a szavakat írott formában, amiket hallasz. Ehhez eléggé fókuszálni kell, és marha fárasztó is. De segít. Ahogy hallod a szöveget, képzeld magad elé a mondatokat, szavakat leírva.

2012. júl. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Vak Bottyán ***** válasza:

Mégvalami:


*****


Ezen a honlapon rengeteg filmet tudsz idegen nyelven megnézni, németül is rengeteg van. Biztosan vannak kedvenc filmjeidet, amiket már rengetegszer láttál (magyarul). Szerintem először ezekre a filmekre keress rá német nyelven, és ezeket nézd végig újra. Ezeknek a filmeknek ugye a dialógusait már jórészt ismered, tudnál idézni a magyar verzióból sorokat, meg ilyesmi. Szóval ilyenkor tudod, hogy kb. mit kellene hallanod az adott idegen nyelven, emiatt könnyebben meg is érted.


1-2 ilyen film megnézése keveset segít. De ha megnézel 15-20-at, már érezni fogod a javulást. Nem csak a hallásod, hanem a beszéded folyékonysága is javulni fog. Ha megnéztél már egy rakás ilyen számodra favorit filmet, akkor már lesz némi közöd a dologhoz, és akár teljesen új filmekkel is kísérletezhetsz németül.


Azért azt fontos kiemelni, hogy az idegennyelvű filmek nézése ugyanúgy a nyelvtanulás része, ez is meló, habár a szókincs tanulása, vagy a nyelvtani szabályok átnézése azért fájdalmasabb. De nem elég, ha a filmet berakod, aztán várod, hogy a javuljon a hallásértésed. Itt erősen koncentrálni kell. Egy 2 órás film végignézése ilyen módon fárasztó. Ha érzed, hogy lankad a figyelmed, meg már fáradt vagy, inkább tarts szünetet, és később folytasd a filmnézést.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. júl. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Vak Bottyán ***** válasza:

"Biztosan vannak kedvenc filmjeidet"

Biztosan vannak kedvenc filmjeid*

2012. júl. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.:)

Csak tudod...Már nagyon régóta gyakorlom. Semmi javulásom nincs. Csak a többi feladattípustól is elveszi az időmet, arra sem tudok 100%-osan készülni...Pedig bár az egyik része sikerülne..Jó lenne.

2012. júl. 20. 20:07
 5/25 anonim ***** válasza:
Nekem pl az a bajom a német hallással, hogy sokszor nem a jelentést nem értem, hanem magát a német szót :S Tehát nem tudnám visszamondani, németül amit hallok..Bár én szerencsésebb vagyok, szóbeli már megvan telcen...De átérzem a helyzeted.
2012. júl. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Jajjdejó neked!:)) Gratulálok!

Jó lenne ha legalább a szóbelim sikerülne.:)

2012. júl. 21. 12:27
 7/25 anonim ***** válasza:

Amit tudok tanácsolni: Ha annyira nem megy hogy szó szerint megértsd koncentrálj kulcsszavakra. Itt mindig azt kell nézni, ha egy állítás hamis, vajon mért az. Pl: A moziba 6 óra után lett vége a filmnek..Ha ez rossz akkor miért lehet az? Talán nem 6 után hanem előtt? Talán nem is moziról beszél hanem színházról? Lehet nem akkor lett vége hanem akkor kezdődött?

Szóval koncentrálj a kulcsszavakra, ne arra hogy szó szerint megértsd..nekem ez bejött. Én sem voltam nagy ász benne, a szóbeli húzott ki a csávából. :) Remélem tudta segíteni. Amúgy most mész augusztusban?

2012. júl. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Igen, csináld meg nyugodtan, így több esélyed van a sikerességre, ha tényleg olyan rossz a hallásértésed.

A telc magnójára egyébként különösen érvényes, hogy olyan a szókincse, aminek felét amúgy sem tudnád...


A javításáról annyit, hogy géppel javítják frankfurtba, tehát emberek meg sem nézik, hogy hol a satirozás.


Azt nem tudom, hogy nem szabályellenes -e, ha biztosra akarsz menni, akkor besatírozod mindenhova az igazat, az utolsóra meg a fálsot, ha szerencséd van, még be is jön, hogy az utolsó épp hamis.

2012. júl. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Igen-igen, most megyek augusztus 11-én. Először...bár szerintem októberbe is kell majd mennem.XD

Amúgy én is arra gondoltam, hogy amiben perfekt vagyok, hogy hamis, vagy első-utolsónál hamisat satírozok, nehogy kötekedés legyen a dologból.:S

Nagyon gáz..tiszta nyomott ideg vagyok. Ma csináltam meg több tesztet már a szövegértésem is borzalmas...:D Pedig azt hittem avval nincs gond..meg a nyelvtan.XD Íjj..:D Pedig alapjáraton szeretem a németet, meg nincs is vele gondom...Ilyenkor jön rá az ember, hogy..hoppá.:D Mégse olyan mester.:D

Diskussionra, meg Problemlösungra tudtok tippeket adni?

2012. júl. 21. 15:26
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Diskussionnál az van hogy állást kell foglalnod valami mellett, a párod majd feltehetőleg az ellenkezőjét fogja mondani, és így erről megy a "vita". Ajánlott neked elkezdeni a beszédet, mert akkor az mellett érvelsz ami mellett akarsz,és a párod kénytelen a másik álláspontot választani. Érdemes használni sablonszövegeket is, amivel kifejezed a véleményed.

In diesem Text geht es um...

Ich bin einverstande mit dir, aber...

Szóval mindegy mi van csak a véleményed mond, ha igaz ha nem :)


Problemlösungnál meg ugye a javaslatos mondatok:

Es ist eine gute Idee..

Was sollen wir zuerst machen?

Ich glaube,wir sollen...reservieren, organisieren..Was denkst du?


Szóval legyenek sablonok a fejedben.

Szövegértéstől én is parázok, mert szerencse is kell hozzá. Láttam én már olyan tesztet is amit hibátlanra oldottam meg, és olyat is amiben eltaláltam 2-t :S

2012. júl. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!