Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Telc német. Ez a módszer bejöhet?

Telc német. Ez a módszer bejöhet?

Figyelt kérdés

Szóval.

A magnóhallgatás borzasztóan megy, rengeteget gyakorlok, a többi feladattól is elveszi az időmet. De semmi javulás..az idő bezzeg szorít.

Ugye 20 állítás mellé kell igazat, vagy hamisat ikszelni. 60% már nagyon jó, siker, de 40% alatt nem szabad teljesíteni, mert akkor bukta van. Azaz 8 kérdésre JÓ választ kell adnom.

Na mármost. Sajnos a 40%-ot célzom meg. Ha mindennhova csak igazat, vagy csak hamisat írok, az bejöhet? El lehet érni vele 40%-ot?:S


Nem kell kötekedni, sajnos, tudom, hogy ez elég gáz.:((

Higyjétek el..tévét nézek, hallgatok, filmeket. Volt amikor egy egész nap csak német tévét néztem. Már unom, hogy nincs javulás..az a 40% legyen meg.:(


2012. júl. 19. 19:12
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Esetleg még érdemes megnézned más nyelvvizsga tipusokat is. Könnyen lehetséges, hogy valaki pl. ezt ajánlotta ugyan neked (mert ő is ebből vizsgázott) de valójában lehet, hogy egy másik vizsgatipusban nagyobb teljesítményt tudnál nyújtani.
2012. júl. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Mostmár mindegy, csekk befizetve.:D:S

Még az Ecl-en gondolkoztam, de nagyon tartottam attól a szövegértéstől...még a Telc-es szövegértéstől is félek.:D

Egyébként te is mész most augusztusba? Merre?


Jajj, ne.:S Mi szabja meg, hogy ki kezdi el a diskussion beszédét? Nehogy már...Én akarom elkezdeni.:D Mi van akkor ha mondjuk Ő is, meg én is ugyan azt az állást foglaljuk el? Lepontoznak?

2012. júl. 21. 17:58
 13/25 A kérdező kommentje:

Na, már két Harry Potter filmet megnéztem németül.:D

Változás: nem észlelt.:D

2012. júl. 21. 17:59
 14/25 anonim ***** válasza:

Igen ismételten én is augusztusban megyek :S

Nem tudom hogy ki szabja meg, mert lehet tanár függő. Mikor én voltam pl volt olyan rész amikor tanár rámutatott a társamra h kezdje. De ez nem mérvadó, szóval nem kell beijedni, hogy akkor mindig így van :D

Ha véletlenül a társad kezdi a Disskussiont, és jót akarsz magadnak, akkor a másik szempont mellett érvelj, mert a feladat elveszti az értelmét. Ott nem az a lényeg hogy elbeszélgessetek valamiről, hogy ez de jó így, hanem hogy vitázzatok..tehát..igen, sajnos el kell fogadni hogy akkor az van :D

2012. júl. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Blee...:S Ha nem én kezdem, kisétálok..XD Najó nem, szeretem a rögtönzött helyzeteket.:D

Nem lenne kedved még nekem egyéb hasznos tippeket adni szóbelire?XD :D Írásbelire hátha én is tudok neked küldeni valami segédletet.:D És merre fogsz vizsgázni?

2012. júl. 21. 19:24
 16/25 anonim ***** válasza:

Gyöngyös :)

Hát nem tudom, mit mondhatnék még. Azért a szóbelin sok múlik egyéb dolgokon is: Pl a társad milyen. Ha túl rossz az pont akkora hátrány mintha túl jó, mert a lényeg az lenne hogy teremts kontaktust, de magaddal meg hogy? :D Aztán nem árt a talpraesettség sem. Csak beszélj az a legfontosabb. Érthető hogy izgul az ember, de akkor is, inkább több rövidebb mondatot kell, ha nem vagy biztos magadban, de beszélni kell! H meg érzed hogy elcsesztél mondjuk ragozást vagy egyebet akkor korrigálhatod magad, mert azt díjazzák:)


Írásbelivel hogy állsz?

2012. júl. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Írsábeli?:D Hát..

Levélre állásra, meg panaszra készülök, a sablonok megvannak a fejemben, szóval...érdekes, attól nem annyira félek. Viszont a szövegértéstől nagyon. Akárcsak a nyelvtantól. A nyelvtanban a karigázgatós még oké, de amikor a sok közül kell kiválasztani..Mindig elrontom.:D

A leseverstehen 3-as általában 80%-ra mindig sikerül, a Leseverstehen 1 ott általában 2-3 jó, leseverstehen 2 van amikor egyet találok el.XD arra kéne valami jó tipp.:D A szöveg nagyon hosszú, az (a,b,c) válaszok becsapósak, és van amikor mind a hármat bekarikáznám, mert jónak találom.XD Te mitől tartassz?:)

2012. júl. 21. 19:35
 18/25 A kérdező kommentje:
Én egyébként Kecskemét.:S
2012. júl. 21. 19:35
 19/25 anonim ***** válasza:
Ja a Lese. 2. rész az tényleg necces, és nekem is az a bajom vele hogy hosszú a szöveg a rá eső idő meg kevés (már ha igazságosan akarom elosztani) Bár van aki azt mondja ott ha valami nagyon egyértelmű az nem jó :D Mármint ha úgy tűnik szó szerint a szövegből szedett.
2012. júl. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

A levél sablonokkal vigyázz, ami a felkészítőkönyvekben van mintalevelek, dehogy azokat betanuld. A pesten, levéljavításra külön kiképzett személyzet ezeket a mintaleveleket már fejből tudják, és nagyon nem szeretik, ha épp azt adják vissza.

Próbálj minnél változatosabban, de mégis lényegretörően, érthetően fogalmazni.

Rutinod legyen, ugyanis a fél óra sokszor igen kevés. Épp ezért sokan buknak a levél miatt is, habár azt hinné az ember, hogy ez még viszonylag egyszerű, de amilyen egyszerű, akkorát lehet vele pofára esni.


A szóbelihez: Csak megerősíteni tudom az eddigi válaszolókat, a lényeg, hogy beszélj folyamatosan, ha nemis nyelvtanilag hibátlanul.

A problémamegoldáshoz (3.szóbeli rész) ötleted legyen mindig, ill. tudj reagálni arra, amit a társad mond.

Habár a felkészülési időben tudsz vázlatot készíteni. Ja, felkészülési idő... Csak a 2. és 3. feladathoz jegyzetelj. Felesleges a prezentációra időt vesztegetni, hiszen arra már otthon 3 témából felkészülsz.

2012. júl. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!