Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki felvilágosítana a...

Valaki felvilágosítana a Nyelvvizsgatípusokról, akár tapasztalatok formájában?

Figyelt kérdés

Tehát B2 illetve C1 szinteken (természetesen komplex) melyik típus a könnyebb, illetve mire orientálódik. Egyszóval tippek, ötletek.:)


Köszönöm a felvilágosítást!


P.S.: Érettségi + pont miatt szükségeltetik.:)


2012. júl. 21. 15:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Én Origón és Társalkodón voltam B2szinten.Szerintem mind a kettő jó alapjában véve,de ha pontok miatt kéne akkor szerintem Társalkodó(ha a 2 közül.)Többin nem voltam de küldök linkeket.Habár,origónak sztem legjobb a szóbelije,T

ársalkodónál meg viszonylag könnyű az írásbeli:)


u.i.: akartam linket is küldeni,többet is,de valami baj lett a másolással.:(



Origó szóbelinél magnó sztem egész könnyű,és a képleírás is van,de az is könnyű szerintem.Szituáció az is kicsit a szerencse kérdése,de túlélhető.

írásbelije:szövegértés(nekem az a legnehezebb),levél-sztem az nem annyira nehéz,a teszt az begyakorlás kérdése.:)

Társalkodónál van pl olyan h van egy lyukas szöveg,és akk meg vannak a helyek számozva és pl az első üres helyre van 4 válaszlehetőség és melyik jó.Meg van olyan mikor egy teljes nagyobb szöveg(nem lyukas)és egy kicsi,és a kicsit kell a nagyobb alapján kiegészíteni,de itt magadtól,tehát nincsenek megadva szavak.Meg itt is van levél.Itt (szinte)mindig hivatalos levél,míg az Origónál nem.És hosszú:/

Viszont van 3 lehetőség hogy melyik témáról akarsz írni.Ja és igen:Van mégegy feladat.az úgy néz ki hogy van egy szöveg.És ahhoz kapcsolódik vagy 4 mondat,és be kell fejezni őket,úgy hogy 3-4 válaszlehetőség van.De adott kérdéshez adott folytatás.


Ezutóbbiak konkrétan angolnál voltak.Társalkodó csak angolból meg németből van,origó többől is(angol-német-francia-orosz stb):)


Remélem segítettem valamit:D

Majd még küldök linkeket csak javuljon meg a másolás:)Szia:)És sok szerencsét ha majd mégy:)(attól függetlenül hogy mire)

2012. júl. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
www.nyak.hu
2012. júl. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!