Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek a TELC...

Mi a véleményetek a TELC vizsgaközpontról? Érdemes ott nyelvvizsgázni?

Figyelt kérdés
2012. júl. 24. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én tavasszal ott csináltam meg a középfokot angolból. Szerintem korrektek voltak és nem is volt olyan nehéz, pedig én nagyon tartottam tőle, mert bár nagyon sokat gyakoroltam, de volt előtte egy pár év kihagyásom és rengeteget felejtettem. Nekem elsőre sikerült, szóval szerintem érdemes :)
2012. júl. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

2010 elején voltam, azóta nem tudom milyen.

Nagyon kevés időm volt felkészülni (2 hónap), ráadásul majd egy éve nem tanultam semmi angolt.

Azt a két hónapot nagyon meghúztam, jártam tanárhoz, igaz egy héten egyszer 50 percet, de arra elég volt, hogy beszélgessünk egy kicsit, kijavítsa a leveleket, amiket írtam, és picit gyakoroljuk a hallás utáni szövegértést.

Beszereztem a hivatalos telc gyakorlófüzeteket, amik rém egyszerűek voltak, a vizsgán sokkal nehezebbek voltak.

Nehéz, hogy az írásbeli rész egy napon van a hallott szöveg értéssel, és ugyebár a hallási feladatokat csak egyszer hallgathatod meg. Ráadásul az írásbeli után nincs szünet, egyből jön a hallás utáni, baromira fáradtan elég nehéz volt a hallás utáni.

A szóbeli rém egyszerű volt, a lényeg, hogy folyamatosan beszélj, néhány nyelvtani hiba nem számít, legyen folyékony, és ennyi.

A nyelvvizsga maga elég drága, a nemzetközi bizonyítványa meg amúgysem ér semmit, de ha plusz pont kell, vagy diplomához kell, arra tökéletes.

Az hogy neked melyik a legkönnyebb típusú nyelvvizsga, az tőled függ. Ez egynyelvű, szótárt nem használhatsz, nagy szókincs kell hozzá, és a nyelvtant is tudni kell.

Más helyeken például más feladatok vannak, neked kell megnézni, melyik passzol hozzád.

2012. júl. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszotokat =)
2012. júl. 24. 19:34
 4/10 anonim ***** válasza:
Én 2010 decemberében vizsgáztam, de nagyon pozitív tapasztalataim vannak! Szerintem az írásbelije ennek az egyik legjobb, hisz nem a nyelvtanra megy rá, elég, ha érzed a nyelvet. A magnó is begyakorolható, a szóbelije pedig tényleg nagyon korrekt. Én csak javasolni tudom. De mindenképp szerezz be legalább egy tesztkönyvet, jó begyakorolni a feladatokat, hogy majd jól be tudd osztani az időd, meg persze látod, hogy 60% közelében vagy e vagy sem. :-) Ha van bármi kérdésed, nyugodtan tedd még fel és ha tudok, segítek. Sok sikert! :-)
2012. júl. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm =) Van valami oldal, persze a telc oldalán kívül, esetleg ahonnan le lehetne tölteni tesztkönyvet ? =)
2012. júl. 26. 08:57
 6/10 anonim ***** válasza:
Küldtem privátot :-)
2012. júl. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is el tudnád esetleg küldeni? :-) Én is most készülök angol középfokra.
2012. júl. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elküldtem neked is :-)
2012. júl. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 figureout ***** válasza:
Én is csak ajánlani tudom! Nekem is elsőre meglett, persze ez emberfüggő, hogy kinek mi megy könnyen. Ajánlom begyakorolni a feladatokat, ( azért könnyűnek nem mondanám őket) enélkül ne nagyon próbáljátok meg a nyelvvizsgát, plusz a levelet is begyakorolni! Nagy szókincs kell, jó szövegértés, gyorsaság, figyelem, nyelvtan nem kell annyira szerintem. Amúgy korrektek szerintem!
2012. júl. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 figureout ***** válasza:
Még annyit írnék, hogy kevés idő van a feladatokra. Nekem kapkodnom kellett legalábbis, pedig már legalább egy éve gyakoroltam őket. És a vizsgafeladatok talán egy leheletnyivel nehezebbek voltak, mint amit próba feladatként gyakoroltam.
2012. júl. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!