Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanulók, akik nem suliba...

Nyelvtanulók, akik nem suliba tanultok! Mennyi időt tanultok naponta?

Figyelt kérdés
Én elvileg 3 nyelvet tanulok,mostmár inkább neten,de ithhon minimum 1 órát rájuk kéne szánnom.És ti?Mellesleg,milyen nyelvek?
2012. júl. 24. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Én szinten tartás végett napi min. 1 órát (e-mailezés, zenehallgatás, olvasás, néha a fordítás miatt még többet) szánok angolra, és 1,5 órát franciára, amit most kezdtem.


Te milyen nyelveket tanulsz, és melyikből milyen szinten vagy éppen? Sok sikert a tanuláshoz! :)

2012. júl. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én németül kezdtem el tanulni 2 hónapja. Napi több órát tanulok, de nyelviskolába is járok, de ott nagyon lassan haladunk. Én úgy gondoltam, hogy 1 éven belül szeretnék középfokúzni, az iskola szerint az 9*60óra. Persze, nekik az érné meg, de nekem ennél gyorsabban kéne az eredmény, na meg elég drága is lenne.

Angolul már tudok felsőfokon, azzal alig-alig foglalkozom, illetve persze néha olvasok, vagy angolul nézek filmeket. Sajnos a szókincsem már kopik erősen, de azért a folyamatos beszéddel nincs gond.

Spanyolt tudtam középfokon, sajnos azzal nem nagyon foglalkoztam az elmúlt években. Most munkanélküli vagyok, és gondolkodtam, hogy a spanyolt hozzam-e fel ismét, vagy inkább kezdjek el németül tanulni, melyikkel megyek többre. Végül ez utóbbi mellett döntöttem, mivel nálunk senki sem kéri a spanyolt, annál inkább a németet.

Így 3. nyelvnek már egyszerűbb, de azért sokszor mindent spanyolul, vagy angolul akarok mondani.

Keress rá Dabi Istvánra a neten, ő állítólag 104 nyelven beszél, ingyen letölthető a könyve, amiben ad jótanácsokat, hogyan lehet gyorsan, és hatékonyan megtanulni egy nyelvet. Bár én el nem hiszem, hogy ezeket a nyelveket mind tárgyalási szinten ismeri, hiszen akkor kevesebb, mint fél éve volt egy nyelvre, és azért akármilyen zseni is valaki, az képtelenség.

De ő is azt mondja pl. hogy ne keverd a nyelveket, egyszerre ne tanulj több nyelvet. Fontos, hogy olvass, hallgass sokat az adott nyelven. A napi 1 órás tanulásba az is belefér, és sokkal élvezetesebb, mint a szavak magolása. Észrevétlenül tanulsz. Jó, ha találsz anyanyelvi levelezőpartnert. Nekem sajna nem sikerült eddig még :(

2012. júl. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Második válaszoló!


Mit jelent a 9*60 óra? 9 db 60 órás nyelvi kurzust? Ha ez így van, akkor az nagyon durva, és véleményem szerint is a lehúzásra megy. Csak gondoljunk bele, hogy ha nagyon jó ütemben haladnának a tanfolyamon, így kevesebb óra is elég lenne, az nagy kiesés volna a nyelviskola számára.

Ezért próbálják elhitetni azt, hogy egyedül nem lehet nyelvet megtanulni (bocs, de tanfolyamra járva is magamnak kellene megtanulni, nem?), stb.


Egyébként ezt nyelvtanárként mondom.

2012. júl. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első válaszoló voltam. :)
2012. júl. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3 szeretett nyelvem:1;Angol:közép és felső között-közép megvan.Felső szóbeli folyamatban.

2;Francia:kezdő vagyok:)

3;Orosz:kezdő,de elég jól tudom.De elvileg már kiskoromba kellet volna megtanulnom.


MIndet szeretem:)Sőt,ezekkel képzelem el az életemet:)Köszi a válaszokat.:)

2012. júl. 24. 23:26
 6/6 anonim ***** válasza:
2. Igen, 9*60 órás kurzusra gondoltak. Persze, ha valaki nem tanul otthon semmit, akkor lehet, hogy kell is, sőt, nem is elég. De ha még magadtól is tanulsz, szerintem 1-1,5 év alatt le lehet tenni egy középfokút.
2012. júl. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!