Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az alábbi tesztben miért a...

Az alábbi tesztben miért a 'A' válasz a helyes? A lot of-ot lehet használni tagadás esetén?

Figyelt kérdés

Doctors say we shouldn’t eat vegetables with ….. salt on them.

A, a lot of

B, several

C, a few

D, many


2012. júl. 26. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogyne lehetne tagadás esetén használni! :)
2012. júl. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A másik hármat csak megszámolható főnévvel lehet használni, és az adott főnevet ekkor többesszámba kell tenni.


Az 'a lot of' állhat megszámolható és megszámlálhatatlan főnévvel is. A 'salt' pedig megszámlálhatatlan.

2012. júl. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
én úgy tudtam, hogy állító mondatban a sok kifejezése: a lot of;kérdő,tagadó mondatban: many/much.
2012. júl. 27. 05:59
 4/6 anonim ***** válasza:

De itt a feladatban nincs 'much', ami a megszámlálhatatlan főnévvel állhat. A 'many' pedig nem használható megszámlálhatatlannal.


Amit te mondasz, az az 'alapszabály', az ugródeszka. :)

2012. júl. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 webnyelv ***** válasza:

Az "a lot of" mindig használható.

A much, many már kicsit bonyolultabb, de elég annyit tudni, hogy kérdő és tagadó mondatokban fordulnak inkább elő.

Itt azért csak az a lot of jó, mert a B, C, D megszámlálható főnevek előtt állhat, tehát kizárásos alapon is csak az A a jó. :)

(pl. several books, a few books, many books, de: a little salt, much salt)

2012. júl. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

I see. Thanks.

Amikor még alapfokúra készültem,akkor úgy tanították,hogy a lot of csak állító mondatban használható.

De úgy látom ez nem fedi a valóságot.

2012. júl. 28. 06:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!