Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen a szlovák nyelv?...

Milyen a szlovák nyelv? Nehéz? Szép? Érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 17. 12:19
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
68%
nehéz, ronda, nem érdemes tanulni.
2009. júl. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:

???

Miért?

Ne a nemzetiséget nézd,most vegyük úgy hogy a szlovákok és a magyarok jóban vannak!

2009. júl. 17. 12:24
 3/47 A kérdező kommentje:
De azért köszi a választ...:)
2009. júl. 17. 12:25
 4/47 anonim ***** válasza:
77%
legnehezebb nyelv, és szerintem nem vennéd sok hasznát, de te tudod. én biztos nem szenvednék vele:)
2009. júl. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem egyáltalán nem nehéz. Én mondjuk csak oroszt tanultam, de a szlovák mindenben nagyon közel áll hozzá, így a szlovákból is szinte mindent értek, amit oroszul tudok. Nincs benne semmi extra nehézség. Illetve hát nekem maga a nyelv a sok mássalhangzó-torlódásával, a magyarul különösnek ható szavaival, ragozásaival azért egy kicsit idétlennek, mulatságosnak tűnik, de ez nem jelent semmit a nyelvtanulás szempontjából.
2009. júl. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
98%

első vagyok. :) tényleg nem néztem a nemzetiséget.


nekem nem tetszik, hallottam párszor a tv-ben a szlovák kisebbségi műsort.

szerintem nehéz nyelv is, ha nem így lenne, közismert lenne, hogy könnyű, mint pl. angol, olasz.

tanulni nincs sok értelme, minek belefeccölni annyi energiát, akkor már inkább érdemesebb olyan nyelvet választani, amit szintén kevesebben beszélnek, de jobban keresett a munkaerőpiacon. pl.: orosz, spanyol, holland.


max. az az egyetlen előnye, hogy ahogy hallottam, megértik a csehek is és viszont, annyira közel áll egymáshoz a két nyelv.

2009. júl. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:
jó,de ha szlovák barátnőm vagy haverom van,akkor biztos megéri tanulni,nem?
2009. júl. 17. 14:30
 8/47 anonim ***** válasza:
91%
igen, akkor mindenképpen. :)
2009. júl. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
91%

Éns oroszt tanulok és egy picit hasonlít, én is megértek néhány dolgot; de én sem tanulnám, mert sztem felesleges... :(

De, ha egy nagyon "közeli" barátom / barátnőm lenne, azért megpróbálkoznék vele... :)

Azért sok sikert!

2009. júl. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
98%
és azért akarod megtanulni a szlovákot, mert van egy olyan barátod?ha nem akarsz ott élni akkor teljesen felesleges...
2009. júl. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!